• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-7291-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

روند پرداخت تسهیلات بانکی در استان، رضایت‌بخش نیست

استاندار تصریح کرد: با توجه به ثبت‌نام‌های صورت گرفته امسال توسط واحدهای تولیدی در سامانه بهین یاب برای دریافت تسهیلات، تاکنون هیچ خروجی در حوزه پرداخت‌ها صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، فریدون همتی در نشست شورای هماهنگی بانک‌های استان قزوین، اظهار کرد: سال گذشته در حوزه ثبت‌نام و پرداخت تسهیلات بهین یاب تجربه خوبی را پشت سر گذاشتیم و انتظار داشتیم امسال برای دومین مرتبه نیز با عملکرد قابل قبولی روبرو باشیم اما متأسفانه این مهم باگذشت چهار ماه از سال محقق نشده است.

وی با اشاره به اینکه تنها ارائه آمار ثبت‌نام واحدهای تولیدی در سامانه بهین یاب نمی‌تواند برای ما کارنامه قابل قبولی باشد، ادامه داد: ثبت‌نام متقاضیان، چه در حوزه صنعت و چه در بخش کشاورزی برای ما مهم نیست بلکه روند پرداخت‌ها و تکمیل مدارک متقاضیان هنگام بررسی آن‌ها در کارگروه‌ها به شکلی که برای متقاضیان با مراجعه به بانک مشکلی نیاید از اهمیت برخوردار است.

همتی اضافه کرد: گرفتن وثیقه از متقاضیان برای دریافت وام یک قانون است و میزان ارزش‌گذاری بر روی آن نیز ازجمله وظایف بانک‌های عامل است و ازاین‌رو هیچ انتقادی بر روی این مسئله نباید صورت پذیرد.

استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه در سال‌های اخیر حرکت‌های خوبی در توسعه و آبادانی این استان صورت گرفته است که باید تداوم یابد، یادآور شد: با توجه به قول سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد ریالی از سوی بنیاد برکت در استان طی سال جاری و ایجاد طرح توسعه مبتنی بر حمل‌ونقل (TOD) در قزوین، نگاه ما برای جذب منابع و استفاده از آن‌ها برای توسعه قزوین، تنها نباید معطوف به منابع بانکی باشد بلکه این نگاه باید به منابع مردمی، بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاران نیز تعمیم داده شود.

همتی در ادامه وجود تونل بادی در قزوین را سرمایه‌ای عظیم در حوزه تأمین انرژی‌های پاک دانست و گفت: ما باید به‌سرعت سازوکارهای موردنیاز در این بخش را تأمین کنیم زیرا اولویت ما بهره‌مندی از ظرفیت و استعدادهای موجود در استان است تا در آینده بتوانیم از منافع آن در جهت مردم منطقه بهره‌مند شویم و این همان اقتصاد مقاومتی موردنظر مقام معظم رهبری نیز هست.

وی اضافه کرد: خوشبختانه طی کمتر از 2 سال گذشته با تلاش‌های صورت گرفته در حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری و با ایجاد 22 هزار فرصت شغلی در سال 95 توانستیم نرخ بیکاری استان را از 12.6 به 10.9 برسانیم و امیدواریم با تمرکزی که امسال برای راه‌اندازی 571 واحد نیمه تکمیل و دارای پیشرفت 60 درصد فیزیکی به بالا داریم و نیز با کمک بانک‌ها، مردم و بنگاه‌های خصوصی زمینه افزایش تولید و اشتغال را در استان بیش از گذشته فراهم آوریم.

وی گفت: رویکرد استان قزوین در سال جاری حمایت تمام‌قد از سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری و پروژه‌های در حال احداث این حوزه است.

استاندار تصریح کرد: تبدیل بناهای تاریخی به مراکز اقامتی و گردشگری از اولویت‌های استان برای حمایت از سرمایه‌گذاران و حفظ و احیای بناهای تاریخی است.

همتی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری استان اعلام کرد: مجموعه آبگرم یله گنبد ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر دارد که باید با مشارکت مردم منطقه و همکاری بانک‌ها و بخش خصوصی زمینه تجهیز و توسعه این مجموعه فراهم شود.

وی همچنین به ظرفیت آب شاهرود در الموت هم گریزی زد و گفت: قزوین ظرفیت تولید ١٠ هزار تن ماهی در مسیر شاهرود را دارد که باید با مشارکت اتحادیه آبزی‌پروری این ظرفیت توسعه یابد.

استاندار قزوین در پایان با تقدیر از عملکرد برخی بانک‌های استان طی سال گذشته مبنی بر پرداخت تسهیلات به متقاضیان رونق تولید در استان، از مدیران شعب بانک‌ها خواست ازاین‌پس حضور فیزیکی مستمری در نشست شورای هماهنگی‌های بانک‌ها داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: