• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-11290-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش 57 درصدی تماس‌های غیرقابل‌رسیدگی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110

معاون عملیات استان قزوین از کاهش 57 درصدی تماس‌های غیرقابل‌رسیدگی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110، که نشانه هدفمند بودن تماس‌ها با این سامانه است خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
سرهنگ حمید محبعلی اظهار کرد: طبق تماس‌های به‌عمل‌آمده با سامانه مركز فوریت‌های پليسی، شهروندان قزوینی از ابتدای سال جاری بيش از 60 هزار تماس با اين مركز داشته‌اند كه اين امر نشان از اعتماد بالای مردم به پليس است.

وی افزود: در سه ماه سال جاری 61 هزار و 281 مورد تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی برقرارشده که 47 درصد از این تماس‌ها عملیاتی و منجر به حضور مأموران و ارائه خدمات پلیسی، 50 درصد آن راهنمایی و ارشاد و سه درصد نیز غیرقابل‌رسیدگی بوده است.
 
معاون عملیات استان قزوین توسعه سامانه 110 در تمامی شهرستان‌های استان را اقدامی در راستای تسريع انجام مأموریت‌های پلیس برشمرد و گفت: ارتباط بين پليس و مردم در راستای ارتقای مشاركت شهروندان در امنيت اجتماعی از اثرات راه‌اندازی مركز فوریت‌های پليس است.

وی با اشاره به کاهش 57 درصدی تماس‌های غیرقابل‌رسیدگی سه‌ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه تأکید کرد: خوشبختانه با اطلاع‌رسانی مناسب و تلاش همکاران، تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 هدفمند شده و شهروندان فقط در موارد اضطراری با 110 تماس گرفته‌اند.

محبعلی افزود: در مواردی كه شكايت شهروندان مانند انواع اختلاف حساب و غیره که مربوط به جرائم غير مشهود بوده، توسط اپراتورهای مرکز فوریت‌های پلیسی 110، جهت پیگیری‌های بعدی در مراجع قضايی مشاوره و راهنمایی می‌شوند.

وی، اهم نیازهای پليسی شهروندان را در تماس با مركز 110 را امور راهور، نزاع و درگیری‌های فردی و جرائم علیه اموال و اشخاص اعلام كرد و گفت: پاسخ‌گویی به نيازهای پليسی شهروندان و افزايش بهره‌وری در مأموریت از مؤلفه‌هایی بود كه نيروی انتظامی با فعاليت مركز فوریت‌های پليس 110 دنبال می‌کند و بايستی همواره در توسعه ارائه خدمات كيفی در اين حوزه اهتمام داشت.

معاون عملیات استان در پايان تأكيد كرد:‌ شهروندان می‌توانند هرگونه گزارش‌ها در حوزه انتظامی را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: