• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-7791-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون عمرانی استانداری قزوین:

توسعه پایدار روستایی در سایه توجه به تولید و اشتغال ایجاد می‌شود

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: توجه به تولید و اشتغال و اجرای طرح‌های اقتصادی می‌تواند به توسعه پایدار روستایی و کاهش مهاجرت منجر شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
علی فرخزاد در جلسه آموزشی منتخبان جدید شوراهای روستایی بخش مرکزی که در فرمانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در چند سال اخیر اعتبارات خوبی برای روستاها اختصاص‌یافته و مناطق کمتر توسعه‌یافته از خدمات دولت نیز برخوردار شده‌اند.

وی اضافه کرد: اعتبارات این دوره از دو دوره گذشته نیز بیشتر است که نشان می‌دهد دولت در رفع محرومیت جدی است و انتظار داریم با تلاش شوراها بتوانیم کارهای عمرانی خوبی در روستاها انجام دهیم.

فرخزاد تصریح کرد: در برنامه ششم در کنار اعتبارات عمرانی منابع مالی خوبی از محل ارزش‌افزوده به روستاها اختصاص‌یافته که عمران مناطق را تسریع می‌کند.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: اگر هزینه زیادی در روستاها انجام شود اما معیشت روستاییان موردتوجه قرار نگیرد نمی‌توان به توسعه پایدار روستایی امیدوار بود و مهاجرت شکل خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: باید اشتغال روستایی در اولویت همه برنامه‌ها باشد تا سایر برنامه‌ها نتیجه‌بخش باشد که در این زمینه نیازمند تغییر نگرش مردم و مسئولان هستیم.

فرخزاد تصریح کرد: کارآفرینی در روستاها ضروری است و باید با کمک شوراها و شناسایی ظرفیت‌های کارآفرینی و اشتغال را در مناطق محروم شکوفا کنیم.

وی گفت: در هر روستا مزیت‌های نسبی وجود دارد و قابلیت‌های کشاورزی، گردشگری، طبیعی و مذهبی می‌تواند به اشتغال و کارآفرینی منجر شود که از این مسائل نباید غفلت کرد.

معاون عمرانی استانداری قزوین تشریح کرد: برخی سرمایه‌داران علاقه‌مندند در زادگاه خود سرمایه‌گذاری کنند و ما نیز آمادگی داریم در این زمینه همکاری لازم را انجام دهیم.

وی تأکید کرد: گردشگری روستایی از استعدادهای مغفول مانده در مناطق دورافتاده است که شوراهای جدید می‌توانند در این زمینه فعال‌تر عمل کنند.

فرخزاد مطرح کرد: کار جمعی و گروهی و حفظ وحدت بین اعضا شورا رمز موفقیت در امور است و اگر بتوانیم در کنار دیدگاه‌های مختلف دنبال برنامه‌های واحد برای توسعه روستا باشیم به نتایج ارزشمندی خواهیم رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: