• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-11690-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار تأکید کرد:

طرح ملی پایگاه نشانی ملی مکان مرجع (G-naf) نیازمند یاری همه دستگاه‌های اجرایی استان

معاون اقتصادی استاندار گفت: همه دستگاه‌های اجرایی در جهت پیشبرد امور درزمینهٔ طرح پایگاه نشانی ملی مکان مرجع (G-naf) هر اطلاعاتی که دارند در اختیار سایر دستگاه‌ها قرار دهند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در جلسه کارگروه نظام آدرس‌دهی مشترک ملی مکانی (GNAF) اظهار کرد: پایگاه نشانی ملی مکان مرجع (G-naf) یکی از طرح‌های مهم دولت الکترونیک و یک طرح ملی است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به توفیقات خوبی که درزمینهٔ GNAF در استان محقق شده است، افزود: باید روزبه‌روز به استاندارد نهایی نزدیک شویم و از دنیا عقب نمانیم و به دنبال استانداردسازی باشیم که باعث آرامش و تسریع سازی روان‌سازی کارها می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار تصریح کرد: کارگروه ملی نشانی استاندارد ملی مکانی محور (GNAF) به‌عنوان یکی از طرح‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در کشور به‌صورت هم‌زمان با کارگروه‌های استانی در راستای تشریح طرح و الزامات قانونی دستگاه‌های اجرایی و میزان پیشرفت و راهکارهای مناسب برای تسریع درروند اجرایی دنبال می‌شود.

وی این طرح را امکان برقراری ارتباط بین پایگاه‌های اطلاعاتی مختلف موجود در کشور، امکان استفاده وسیع‌تر از اطلاعات مکانی و مدیریت بر روی داده‌ها و خدمات، تبادل اطلاعات در حوزه‌های مختلف کشور، کاهش هزینه‌های نهادها در ارائه خدمات و همچنین ترویج فرهنگ استفاده از آدرس استاندارد ملی در میان شهروندان دانست.

حبیبی، بابیان اینکه تلاش مجموعه دولت در ایجاد طرح، رسیدن به یک هدف بزرگ و واحد است، تصریح کرد: همکاری و مساعدت دستگاه‌ها و نهادهای اجرائی استان در این طرح درنهایت اثرات خوبی درروند ارائه خدمات مطلوب‌تر هر دستگاه به دنبال خواهد داشت.

این مسئول، مشارکت و هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط به‌منظور به اشتراک گذاشتن اطلاعات موردنیاز این طرح را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این پروژه زیرساختی و ملی است، لازم است با همدلی و وحدت رویه در انجام وظایف محوله اقدام کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با تأکید بر ضرورت تغییر نگرش در انجام وظایف یادآور شد: با تغییر نگرش در ما، کمبود اعتبار یا نیروی انسانی نمی‌تواند خللی در ارائه خدمات ایجاد کند.

حبیبی در پایان با تأکید بر اینکه راه‌اندازی سامانه مذکور، عموم مردم و دستگاه‌های اجرائی را منتفع خواهد کرد، افزود: در اجرای طرح در نقاط شهری، ضمن بررسی جوانب امر، در ابتدا نقاطی به‌صورت پایلوت انتخاب‌شده و اجرای طرح آغاز شود و در مناطق روستایی نیز از ظرفیت و اطلاعات بخشداری‌ها و دهیاران نیز استفاده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: