• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-11790-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

نقش زنان در سعادت و سقوط جامعه بیش از مردان است

استاندار قزوین با اشاره به اینکه نقش زنان در سعادت و سقوط جامعه بیش از مردان است، گفت: جهت‌گیری و دغدغه برای استفاده بیشتر از توان و ظرفیت بانوان در عرصه‌های مدیریتی وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، فریدون همتی در جلسه نشست مشاورین بانوان دستگاه‌ها که به مناسبت هفته حجاب و عفاف در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بانوان همواره در طول تاریخ در مقابل هجمه‌ها و فشارهای فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی ایستادگی و مقاومت و پایداری از خود نشان داده‌اند و باروحیه انقلابی از عفاف و حجاب صیانت و پاسداری کرده‌اند.

وی افزود: هر جامعه‌ای از ارزش‌ها، هنجارها و اصول فرهنگی خاصی برخوردار است که نسبت به حفظ آن‌ها تعصب دارد و در جامعه اسلامی ما صیانت از حجاب و عفاف از این مقوله است که نباید با نگاه سیاسی و جناحی به آن نگریسته شود.

استاندار با اشاره به نقش و جایگاه خانواده در تربیت فرزندان و اصلاح رفتارهای فرهنگی و اجتماعی تصریح کرد: نقش زنان در تربیت اجتماعی فرزندان بیش از مردان است و پشتوانه هر مرد موفقی یک زن بزرگ است و سعادت و شقاوت و صعود و سقوط هر جامعه‌ای در درجه اول به نقش اثرگذار زنان برمی‌گردد.

همتی بابیان اینکه در برخورد با موضوع عفاف و حجاب از بدعت و تحجر باید دوری کرد، اظهار کرد: امور زنان در تمامی مراکز اقتصادی، علمی و فرهنگی حضور فعال و اثرگذاری دارند و بار مسئولیت اجتماعی را در کنار فعالیت‌های خانوادگی به دوش می‌کشند.

وی گفت: جامعه خوب و صالح محصول نقش و فعالیت زنان هر جامعه‌ای است و اگر جامعه‌ای به ورطه سقوط و انحطاط کشیده شد نقش اول را در این خصوص باید به بانوان داد.

استاندار بر انجام فعالیت عمومی و مسئولانه همه اقشار و گروه‌ها و دستگاه‌ها در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تأکید و تصریح کرد: با برخوردهای خشن و پلیسی نمی‌توان در ترویج حجاب در جامعه موفق بود و به نتیجه رسید اما از طرف دیگر اشخاص هنجارشکن و خاطی باید پاسخگوی رفتار خود در مقابل قانون باشند.

همتی افزود: رعایت حجاب و عفاف تنها محدود به زنان نیست و این تفکر اشتباه باید اصلاح شود.

وی اظهار کرد: زنان در عرصه‌های مدیریتی همپای مردان حضور فعال دارند و در طی این مدت توان و استعداد و ظرفیت خود را به‌خوبی نشان داده‌اند.

استاندار تأکید کرد: درجایی که زنان احساس خستگی و مشقت نکنند باید از ظرفیت زنان در عرصه‌های مدیریتی استفاده کرد و در مدیریت استان نیز این جهت‌گیری و دغدغه برای استفاده بیشتر از توان و ظرفیت بانوان در عرصه‌های مدیریتی وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: