• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-7891-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوين مطرح کرد:

جمع‌آوری بیش از 17 میلیارد ریال زکات در شهرستان البرز

قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوين اعلام کرد: سال 94 میزان زکات جمع‌آوری‌شده بیش از 16 میلیارد و 764 میلیون ریال بوده است که این رقم در سال 95 به بیش از 17 میلیارد و 437 میلیون ریال رسیده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین، امیر خوش نیت در نشست با امدادگران شهرستان البرز ضمن بررسی مشکلات مددجویان این شهرستان بر تلاش برای رفع مشکلات نیازمندان با استفاده از ظرفیت‌های مختلف تأکید کرد.

قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوین بابیان اینکه خدمت به محرومان و نیازمندان به‌عنوان یک تکلیف الهی کار بزرگ و ارزشمندی است، اظهار کرد: باید با دقت و تلاش صادقانه تسهیل گر امور مددجویان و جامعه هدف این نهاد باشیم.

وی افزود: امدادگران باید با تشخیص صحیح اولویت نیاز مددجویان در انجام امورات نیازمندان از ظرفیت‌های داخلی و خارجی این نهاد برای پیشبرد اهداف کمیته امداد تلاش کنند.

خوش نیت بابیان اینکه تشکیل اتاق فکر باهدف بیان پیشنهاد‌ها و اعلام برنامه‌های اقشار مختلف جامعه در جهت رفع فقر و محرومیت‌زدایی جامعه ضروری است، اظهار کرد: در تشکیل این اتاق فکر در کنار استفاده از نخبگان، مشورت و همکاری جامعه هدف ضروری و می‌تواند مفید واقع شود.

وی گفت: همکاری و تعامل با همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف در کنار مشارکت خیران و اقشار مختلف جامعه در برنامه‌های این نهاد در جهت رفع مشکلات نیازمندان ضروری است.

قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوين خاطرنشان کرد: با تلاش جهت ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری در جامعه می‌توان زمینه تحکیم بنیاد خانواده و پایداری اجتماعی را فراهم کرد.

وی در دیدار با امام‌جمعه الوند نیز با اشاره به اقدامات کمیته امداد در حوزه خدمت‌رسانی به مددجویان اظهار کرد: یکی از برنامه‌های کمیته امداد برای خدمت‌رسانی به محرومان اجرای طرح‌های مختلف است تا بستر خدمت‌رسانی به مددجویان را فراهم کنیم و در این میان جمع‌آوری زکات به‌عنوان یکی وجوه شرعی که اولویت مصرف آن رسیدگی به نیازمندان است با جدیت دنبال می‌شود.

خوش نیت توضیح داد: سال 94 میزان زکات جمع‌آوری‌شده بیش از 16 میلیارد و 764 میلیون ریال بوده است که این رقم در سال 95 به بیش از 17 میلیارد و 437 میلیون ریال رسیده است که رشد قابل‌توجهی داشته است.

قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوين با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای رشد فرهنگ زکات در جامعه یادآور شد: جمع‌آوری زکات در سال گذشته به نسبت سال‌های قبل رشد قابل‌توجهی داشته است و آنچه در این رشد مؤثر و اثرگذار بوده است، آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی از طریق جلسات شبانه و ارتباط چهره به چهره بوده است که در این زمینه روحانیون نقش بسزایی دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: