• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-11890-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین:

سایت بانوان توانمند قزوینی رونمایی می‌شود

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین گفت: امروز سایت بانوان توانمند استان قزوین با حضور استاندار رونمایی می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
در جلسه نشست مشاورین بانوان دستگاه‌ها که به مناسبت هفته حجاب و عفاف با حضور اعضای قدیم و جدید شورای اسلامی شهر و بانوان نخبه استان در سالن جلسات استاندار قزوین برگزار شد، اظهار کرد: حفظ حجاب زیبنده زن ایرانی است اما نمی‌توان لزوم رعایت عفاف و حجاب را از سوی مردان نفی کرد چراکه این امر موضوعی است که باید از سوی زنان و مردان رعایت شود.

وی گفت: در هفته عفاف و حجاب هیچ‌گونه جلسه‌ای برای مردان برگزار نمی‌شود و عمده برنامه‌های این هفته مختص بانوان است و این موضوعی بوده که باید موردبررسی قرار گیرد.

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب موضوعی است که باید از خانواده شکل گیرد و بانوان به‌موازات تربیت دختران پسران را هم در این مسیر تربیت کنند.

بیدخام اعلام کرد: تلاش‌های جدی درزمینهٔ ترویج عفاف و حجاب انجام‌شده و در حال حاضر از بین 40 میلیون بانو که 25 درصد آن‌ها در سن رشد هستند، 95 درصد بانوان محجبه و پنج درصد حجاب مغایر با شئونات اسلامی دارند.

این مسئول تشریح کرد: رعایت عفاف و حجاب موجب تقویت ارکان خانواده شده و ازنظر اجتماعی امنیت افراد را در فضای بیرون از خانه و محیط کار و فعالیت اجتماعی فراهم می‌کند.

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین مطرح کرد: بانوان در تمام عرصه‌های پیش از انقلاب و پس از انقلاب حضور فعال داشته و در دولت دوازدهم با توجه به ظرفیت‌های این قشر، فعالیت بانوان بسیار چشمگیر بوده است؛ بی‌توجهی به ظرفیت بانوان درواقع نادیده گرفتن نیمی از جامعه است.

بیدخام تصریح کرد: 60 درصد جمعیت دانشگاهی کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و اگر بانوان در تمام عرصه‌های جامعه ورود یابند، سلامت اجتماعی در کشور پایه‌گذاری می‌شود.

وی مطرح کرد: درزمینهٔ فرهنگ‌سازی استفاده از پوشش اسلامی ایرانی، نمایشگاه مد و لباس در استان قزوین برگزار و با استقبال بسیار خوبی مواجه شد که همین امر اشتیاق بانوان را در استفاده از پوشش اسلامی ایرانی نمایان می‌سازد.

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین خبر داد: امروز سایت بانوان توانمند استان قزوین با حضور استاندار رونمایی می‌شود؛ این سایت با همکاری شهرداری قزوین درزمینهٔ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری طراحی‌شده و افرادی که درزمینه های مختلف اجتماعی، صنایع‌دستی و غیره توانمند هستند، می‌توانند در این سایت ثبت‌نام کرده و موردحمایت قرار گیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: