• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-3092-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

مدیران ضعیف جایی در دولت دوازدهم ندارند/ در ارزیابی عملکرد مدیران هیچ‌کس از حاشیه امن برخوردار نیست

استاندار قزوین گفت: مدیرانی که در تبیین و دفاع از عملکرد دولت ضعیف هستند جایی در دولت دوازدهم ندارند و در این خصوص با احدی تعارف نداریم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین در دومین همایش فرمانداران و بخشداران استان قزوین در سال جاری که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: فراهم کردن شرایط زندگی مطلوب برای مردم از اهداف و وظایف دولت است و فرمانداران و بخشداران در استان باید برای تحقق این امر مهم تلاش کنند.

وی افزود: تلاش مسئولین محلی بر روی رضایتمندی مردم تأثیر بالایی دارد و در این خصوص تبیین و تشریح عملکرد دولت امر مهمی است که باید در پیش‌گرفته شود.

استاندار با اشاره به برگزاری انتخابات اخیر خاطرنشان کرد: مسئله و دغدغه اصلی و اولیه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بود که محقق شد و خوشبختانه در قزوین مشارکت مردم در انتخابات 10 درصد بالاتر از میانگین کشوری بود.

همتی اظهار کرد: بعد از برگزاری انتخابات همه مسئولین باید تلاش کنند در دولت دوازدهم یک رضایتمندی خوب در بین مردم همراه با تکریم ارباب‌رجوع و رضایت از عملکرد دستگاه‌ها به وجود آید.

استاندار با تأکید بر آسیب‌شناسی و بررسی نقاط ضعف و قوت در فرایند برگزاری انتخابات اضافه کرد: شناسایی نقاط ضعف و قوت و تلاش برای رفع این کاستی‌ها و نواقص می‌تواند بستر و زمینه رضایتمندی مردم را افزایش بدهد و همه باید تلاش کنند بعد از انتخابات فضا به سمت وحدت، همدلی، کار و توسعه استان پیش برود.

همتی با تأکید بر توجه فرمانداران به ارتقای شاخص‌های امنیتی در شهرستان‌ها تصریح کرد: تمام جلسات و کارگروه‌هایی که توسط معاونت‌های استانداری برگزار می‌شود باید مابه ازای آن در شهرستان‌ها تشکیل و موارد مربوطه توسط فرمانداران و بخشداران پیگیری و گزارش شود.

وی گفت: فرمانداران و بخشداران باید مناطق و نواحی تحت امر خود کاملاً آگاه باشند و وضعیت دستگاه‌ها و ادارات شهرستانی و بخش‌ها را به‌طور مستمر رصد و به مقامات فوق گزارش کنند.

استاندار بابیان اینکه حساسیت و تلاش مدیران برای خدمت‌رسانی بعد از انتخابات و روی کار آمدن دولت دوازدهم باید بیشتر شود، ادامه داد: پاسخ به نیازهای مردم، تعامل و ارتباط با گروه‌ها و اقشار مختلف باهدف تبیین سیاست‌های دولت از وظایف و مأموریت‌های فرمانداران و بخشداران است که باید تا آخرین لحظه و دقایقی که روی کار هستند جدی گرفته شود و این حکم درباره همگان صدق است و نباید نسبت به انجام وظایف بی‌تفاوت باشیم.
همتی با اشاره به طرح ارزیابی فرمانداران و بخشداران استان تصریح کرد: مدیرانی که در تبیین و دفاع از عملکرد دولت ضعیف هستند و در انجام این مأموریت کوتاهی می‌کنند جایی در دولت دوازدهم ندارند و در این خصوص با احدی تعارف نداریم.

وی افزود: در ارزیابی عملکرد فرمانداران و بخشداران صرفاً به شاخص کار و شایسته‌سالاری توجه داریم و مدیرانی را که در ارزیابی نمره منفی می‌گیرند تبدیل به احسن خواهیم کرد.

استاندار قزوین گفت: عملکرد برخی از مدیران، فرمانداران و بخشداران در اطلاع‌رسانی از عملکرد دولت ضعیف است که این نقیصه در دولت دوازدهم باید چاره‌اندیشی و جبران شود.

همتی مطرح کرد: دولت دوازدهم باید با سربلندی و افتخار در میان مردم ظهور و بروز داشته باشد و در تحقق این مهم برنامه‌ریزی و پای‌کار بودن مدیران امر مهمی است که باید جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: در ارزیابی عملکرد مدیران هیچ‌کس از حاشیه امن برخوردار نیست و هر مدیری در هر موقعیت و جایگاهی که قرار داشته باشد شاخص‌های ارزیابی در مورد آنان اعمال خواهد شد.

استاندار تصریح کرد: صلاح و مصلحت دولت و نظام؛ مهم‌ترین شاخص ارزیابی مدیران است و همه مسئول هستیم تا آخرین لحظه و دقیقه کارها را با جدیت پیگیری و به انجام برسانیم و لازم است مدیران در این زمینه کمربندها را سفت‌تر کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: