• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-12490-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جانشین بازرسی ستاد صیانت از حقوق شهروندی وزارت کشور:

24 دستگاه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مسئولیت دارند

جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور گفت: 24 دستگاه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در سطح کشور دارای مسئولیت هستند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
علی ملازاده در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان قزوین، با تأکید بر ضرورت برنامه‌سازی و تولید فکر و اندیشه‌های نو درزمینهٔ ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و حقوق شهروندی، نقش صداوسیما را در این خصوص مهم دانست و  اظهار کرد: از بین تکالیف مشخص‌شده برای دستگاه‌ها در حوزه عفاف و حجاب، صداوسیما با 34 بند مصوب ازجمله دستگاه‌هایی به شمار می‌رود که بیشترین رسالت را در این حوزه دارد.

وی با تأکید بر لزوم تلاش قوای سه‌گانه و همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور برای حل آسیب‌های اجتماعی، خاطرنشان کرد: اقدام در این زمینه به یک یا چند دستگاه محدود نمی‌شود و باید نسبت به آن احساس مسئولیت کنیم.

این مسئول، تقویت عفاف و حجاب را از دغدغه‌های مسئولان دانست و افزود: در کنار این موضوع، تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از قبیل اعتیاد، طلاق و حاشیه‌نشینی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به‌گونه‌ای که مقام معظم رهبری همواره بر رسیدگی و حل آن‌ها تأکید داشته‌اند.

ملازاده بر تلاش برای حل آسیب‌های اجتماعی با استفاده از ظرفیت مردم تأکید کرد و افزود: می‌توان با بهره‌گیری از این ظرفیت آسیب‌های مختلفی همچون روزه‌خواری و کشف حجاب را مرتفع ساخت.

وی با اشاره به فعالیت‌های ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی، تصریح کرد: این ستاد با 2 رویکرد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی تشکیل‌شده و در حوزه عفاف و حجاب نیز 2 مبنای قانونی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغیه وزیر کشور را دنبال و پیگیری می‌کند.

ملازاده یادآور شد: وزارت کشور مسئول پاسخگوئی عفاف و حجاب دستگاه‌ها نیست ولی هماهنگی، پیگیری و نظارت بر این حوزه بر عهده این وزارتخانه است.

جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود، فعال شدن هیئت‌های رسیدگی به تخلفات در دستگاه‌ها، برگزاری دیدارهای مردمی و اجرای خدمات دولت الکترونیک را از مصادیق اجرای راهبردهای حقوق شهروندی در سطح استان‌ها نام برد.

ملازاده ضمن تأکید بر مدیریت، هماهنگی و پیگیری اجرای مصوبات مربوط به 2 تکلیف صیانت از حقوق شهروندی و گسترش عفاف و حجاب در استان‌ها، تقویت برنامه‌های فرهنگی با رویکرد فرهنگ‌سازی در جامعه و جلوگیری از موازی کاری و نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در این حوزه‌ها را ضروری دانست.

جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور در پایان گفت: طرح‌ها، فعالیت‌ها، ابتکارها و خلاقیت‌های صورت گرفته پیرامون 2 موضوع صیانت از حقوق شهروندی و گسترش عفاف و حجاب در استان‌ها در سطح کشور مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در این نشست مدیران کل صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده خود را در حوزه‌های حقوق شهروندی و عفاف و حجاب را ارائه کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: