• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-3192-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شورای نگهبان اجازه نمی‌دهد نا خالصی‌‎ها وارد ساختار کشور شود

حجت‌الاسلام قابل گفت: شورای نگهبان بنا به تعبیر مقام معظم رهبری به مانند صافی است که اجازه نمی‌دهد نا خالصی ها وارد جریان تصمیم ساز و ساختار کشور شود.

حجت‌الاسلام علی قابل، رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: شورای نگهبان یک نهاد اصلی و مهم در ساختار نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: اهمیت شورای نگهبان تا این حد است که اگر شو ای نگهبان حضور نداشته باشد هیچ قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ارزش و زمینه اجرا ندارد و در متن قانون اساسی نیز اشاره شده که بدون حضور شورای نگهبان جایگاه قانونگذاری مجلس زیر سوال می‌رود.

حجت‌الاسلام قابل تصریح کرد: در طول مدتی که از عمر شورای نگهبان می‌گذرد همواره این شورا در بحث قانون و همچنین در بحث کارهای انتخاباتی و مسایل روز قدم‌های مهم و ارزشمندی برداشته است.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری تعبیری دارد و می‌فرماید شورای نگهبان مایه سکینه و آرامش قلوب مومنین است یعنی اگر مسلمانان فرزندان خود را یکی پس از دیگری به میدان های جنگ، جهاد و اسلام می‌فرستند آنچه که دلشان را آرام می‌کند این است که فرزندانشان را برای راهی داده‌اند که قوانین آن جامعه را  6 فقیه براساس مبانی اسلام مصوب می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: مراجع تقلید و مقام معظم رهبری نیز همواره تأکید داشته و دارند که اسلامیت نظام به وجود شورای نگهبان است و از سوی جمهوریت نظام نیز به حضور شورای نگهبان بستگی دارد.

وی ادامه داد: در جریان فتنه88 تلاش کردند تا شورای نگهبان آرای مردم را باطل کند اما این شورا برای صیانت از آرای مردم در برابر آنها ایستاد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان قزوین بیان کرد: در همین انتخابات ریاست جمهوری سال 96 نیز عده‌ای تأکید داشتند که انتخابات ریاست جمهوری باطل شود و چه بسا امروز برخی از همان افرادی که سال 88 شورای نگهبان را تحسین می‌کردند از این شورا دلخور هستند.

وی گفت: شورای نگهبان بین تقلب و تخلف فرق می‌گذارد و نگاه می‌کند که آیا تخلفات انجام شده، بر روی نتیجه اثر می‌گذارد؟ ما نتوانستیم با قدرت بگوییم که یک صندوق با واقعیت متفاوت است.

حجت‌الاسلام قابل اظهار کرد: در حوزه قانون گذاری نیز، شورای نگهبان برخی قوانین مصوب مجلس را به دلیل فشار بر روی قاطبه مردم برگشت زده و رد کرده است.

وی عنوان کرد: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری شورای نگهبان به مانند صافی است که اجازه نمی‌دهد نا خالصی ها وارد جریان تصمیم ساز کشور شود.

این مسئول تأکید کرد: تلاش دشمن بر این است که بتواند عناصر مربوط به خود را در بدنه تصمیم گیری نظام وارد کند اما این شورای نگهبان است که جلوی این جریانات را گرفت.

وی اضافه کرد: حضرت امام(ره) از شورای نگهبان خواسته است آنچه را که این شورا تصور می‌کند حق است با قاطعیت تمام بایستد و به هیچ یک از این حرف‌ها توجه نکند و امروز نیز شورای نگهبان انصافاً در این مقوله ایستاده و این جمله امام را سرلوحه کار خود قرار داده است.

حجت‌الاسلام قابل با اشاره به فشار و حملات معتدد از سوی برخی‌ها به شورای نگهبان اظهار کرد: این حملات به طرق مختلف صورت می‌گیرد اما امام(ره) بارها تأکید کرده‌اند که تضعیف شورای نگهبان تضعیف نظام است و به خوبی می‌دانست تضعیف این شورا به ارکان نظام خدشه وارد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: منافع یک عده در حضور برخی‌ها در مناصب حساس و مراجع قانون‌گذاری نظام است و اگر این امر شکل بگیرد دیگر نیازی به حضور دشمن نیست و بر همین اساس چون شورای نگهبان اجازه نفوذ این جریانات را نمی‌دهد، بدون شک باید مورد حمله این افراد قرار بگیرد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان قزوین با اشاره به آموزش ناظرین این شورا در طی سال عنوان کرد: ما همواره آموزش را به صورت مستمر انجام می‌دهیم و این امر به صورت فصلی از طریق ارائه جزوات و سی دی های آموزشی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به تخلفات صورت گرفته در انتخابات ریاست جمهوری نیز بیان کرد: تخلفات انتخاباتی ریاست جمهوری را به شورای نگهبان ارائه کردیم و بر همین اساس نیز قوه قضاییه به تدریج به این تخلفات رسیدگی خواهد کرد.

وی در پایان با اشاره به برخی شایعات مبنی بر احضار استاندار قزوین یادآور شد: پرونده مقامات ارشد مانند استاندارها و فرماندار شهرستان مرکزی در دادگاه ویژه کارکنان دولت و بقیه مسئولین در استان بررسی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: