• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-1391-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با حضور استاندار قزوین

اولین نمایشگاه بورس و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قزوین گشایش یافت

در مراسمی با حضور استاندار قزوین و مشاور دبیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور اولین نمایشگاه تخصصی بانک، بیمه و بورس و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قزوین گشایش یافت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
در مراسمی با حضور فریدون همتی استاندار قزوین، مجید حلاج زاده مشاور دبیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و محمد شریعتمداری جانشین شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، و جمعی از مدیران استانی، اولین نمایشگاه تخصصی بانک، بیمه و بورس و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قزوین گشایش یافت.

استاندار قزوین در این مراسم گفت: با توجه به شرایط کشور و در فضای جدید پسابرجام و با توجه به نزدیک شدن باید آغاز کار دولت یازدهم می‌بایست دریک برنامه 4 ساله فرصت‌های جدیدی برای تقویت تولید و اشتغال و رونق فضای کسب‌وکار ایجاد شود.

وی ادامه داد: برای تقویت فضای اقتصادی کشور می‌بایست سرمایه‌گذاری جایگزین استفاده مستقیم از درآمد نفتی شود زیرا در اقتصاد وابسته به درآمد نفتی فرهنگ کار و تولید و سرمایه‌گذاری کمرنگ شده است که با تلاش مناسب می‌بایست از این فضا خارج‌شده و به تقویت و گسترش سرمایه‌گذاری بپردازیم.

همتی افزود: برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود در کشور می‌بایست با نگاهی کارشناسی و عالمانه از تجربیات مثبت کشورهای موفق نیز بهره ببریم و از سوی دیگر نیز تجربیات موفق خود را در اختیار جامعه بشری قرار دهیم.

استاندار تصریح کرد: استان قزوین از ظرفیت‌های بالقوه زیادی برخوردار است که بایستی با بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص و مشارکت بخش خصوصی زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی را باهدف بهره‌وری و توسعه استان فراهم‌سازیم.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی می‌بایست مسیر اخذ مجوز و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی را باهدف تقویت تولید و رونق فضای کسب‌وکار در استان تسهیل کنند و از به وجود آوردن موانع در این مسیر بپرهیزند.

همتی ادامه داد: از نیمه دوم سال 94 تاکنون با حمایت از تولید و اقدامات مناسب سعی داریم روند بیکاری را در استان کاهش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 370 هزار نیروی متخصص ایرانی در دنیا به فعالیت‌های مختلف می‌پردازند که از لحاظ مالی 24 هزار میلیارد دلار درآمد دارند چرا نباید بتوانیم این درآمدها را به داخل کشور انتقال دهیم تا مشکل سرمایه‌گذاری را حل کنیم.

استاندار قزوین با تأکید بر ضرورت جایگزین شدن سرمایه‌گذاری به‌جای اقتصاد بانکی تشریح کرد: در تأمین منابع مالی در استان متوسل به بانک‌ها شده‌ایم با توجه به اینکه ظرفیت مالی بانک‌ها نیز محدود است و یکی از راهکارهای مهم اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی بهره‌مندی از ظرفیت بورس است تا از این طریق بتوانیم سرمایه‌های خرد مردمی را جذب کنیم و تولید را عمومیت بخشیم.

همتی افزود: بسیاری از ظرفیت‌های استانی از طریق بانک‌ها به فعلیت درنمی‌آید درحالی‌که با بهره‌مندی از ظرفیت بورس این امر امکان‌پذیر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین نیز در این مراسم اظهار کرد: رشد و توسعه اقتصادی، نیازمند برخورداری از بازارهای مالی گسترده و کاراست و بازارهای مالی از دیدگاه اقتصادی به دو بخش بازار پول و بازار سرمایه تقسیم می‌شوند.

هادی طاهرخانی افزود: در تمام بخش‌های مالی کشور اعم از بازار پول، بیمه و بازار سرمایه کشور خدمات مختلف، متنوع و پیچیده‌ای عرضه می‌شود و دریافت‌کنندگان آن‌ها باید به‌طور پیوسته از جزئیات آن‌ها اطلاع پیدا کنند.

طاهرخانی یادآور شد: این فرصت در مورد هر سه بازار در اولین نمایشگاه تخصصی بانک، بیمه بورس و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان قزوین فراهم‌شده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین خاطرنشان کرد: توسعه خدمات مالی و اشاعه فرهنگ استفاده از این خدمات در کشور، افزایش رفاه اقتصادی از طریق ارائه خدمات مالی ازجمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

طاهر خانی گفت: خوشبختانه در شرایط پسابرجام شاهد حضور هیئت‌های مختلف خارجی برای سرمایه گزاری هستیم که در استان قزوین هم این حضور قابل‌توجه است.

وی اضافه کرد: نمایشگاه‌ها درواقع یک ویترین برای عرضه کالاهای تولیدی است و توانمندی‌های بخش‌های مختلف در این نمایشگاه‌ها به مردم ارائه می‌شود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین مطح کرد: برپایی این نمایشگاه می‌تواند ظرفیت‌های تأمین منابع از مسیر بورس و جذب سرمایه‌گذاری‌های مختلف را تقویت کند و علاقه‌مندان با این ظرفیت‌ها آشنا شوند.

در ادامه علی پرزحمت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ادامه داد: نمایشگاه‌های تخصصی اقدام ارزشمندی است که می‌تواند به تبادل تجربه و معرفی توانمندی‌های تخصصی کمک کند.

اولین نمایشگاه تخصصی بانک، بیمه، بورس و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان قزوین از سوم تا ششم مردادماه به مدت چهار روز با حضور ۲۵ مشارکت‌کننده در فضایی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین برپاشده است.

نمایشگاه تخصصی بانک، بیمه، بورس و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مدت برگزاری از ساعت شانزدهم تا بیست‌ودوم در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین واقع در بلوار امام خمینی (ره)، جنب صداوسیما پذیرای بازدید متخصصان و علاقه‌مندان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: