• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-2094-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

مفهوم دانشگاه به‌طورکلی در کشور تغییر کرده است/ حال‌ و روز دانشگاه‌های هنر خوب نیست

الیکا عبدالرزاقی گفت: در حال حاضر مفهوم دانشگاه و دانشجو در کشور تغییر کرده است و دانشجویان تنها باهدف گرفتن مدرک وارد دانشگاه می‌شوند.

الیکا عبدالرزاقی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین اظهار کرد: با توجه به اینکه در تمام کشور جوان‌های مستعد و توانمند در زمینه‌ی ورود به عرصه‌ی هنر وجود دارند اما در حال حاضر وضعیت در دانشگاه‌های هنر خوب نیست.

وی افزود: برخلاف آنکه درگذشته دانشجویان به‌منظور بهره‌مندی از اطلاعات و آگاهی  به دانشگاه‌ها ورود پیدا می‌کردند اما در حال حاضر تنها باهدف گرفتن مدرک وارد دانشگاه می‌شوند که این امر را در دانشگاه‌های هنر نیز به‌وضوح می‌توان دید.

عبدالرزاقی با اشاره به اینکه جایگاه هنر در حال حاضر جایگاه خود را ازدست‌داده است گفت: افراد مستعد و توانمند در تمام نقاط کشور وجود دارند و این بسیار دردناک است که دوره‌های آموزش هنر و بازیگری تنها محدود به پایتخت شده است.

وی اضافه کرد:م افراد مستعد بازیگری  برای استفاده از ظرفیت‌های خود باید حتماً باید به مراکز موجود در پایتخت مراجعه کنند و بنابراین بعد مسافت موجود سبب شده است تا بسیاری از استعدادها خاموش و به‌صورت پنهان باقی بماند.

بازیگر سینما و تلویزیون تأکید کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی در دیگر شهرها سبب می‌شود تا علاوه بر شناسایی و معرفی استعدادها بتوان از ظرفیت تمام کشور بهره‌ی لازم را برد.

عبدالرزاقی ادامه داد: نیاز است تا نگاه به مقوله هنر در حوزه‌ی دانشگاهی نیز تغییر پیدا کند و دانشجویان از قالب مدرک گرا به سمت تلاش جهت استفاده از تمامی ظرفیت‌های خود و کسب علم و دانش پیش روند.

این بازیگر و هنرمند عرصه‌ی سینما و تلویزیون گفت: شغل بازیگری ازجمله مشاغلی است که تضمین و اطمینان لازم را برای مستمر بودن ندارد و ما نیز نمی‌توانیم برای هنرجویان تضمین ورود به عرصه ی سینما را دهیم اما استفاده از ظرفیت هنرجویان در دوره‌های آموزشی را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

وی با تأکید بر اینکه فضای موجود جامعه نیازمند آن است تا از ظرفیت‌های مختلف استفاده شود گفت: حضور هنرمندان در شهرهای به‌غیراز پایتخت می‌تواند کشور را در راستای استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و افزایش اقدامات فرهنگی پیش برد.

بازیگر سینما و تلویزیون در پایان گفت: با تغییر تفکر و اندیشه در دانشگاه می‌توان گام‌های مؤثری را در افزایش اقدامات فرهنگی در کشور و حرکت به‌سوی پیشرفت و توسعه برداشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: