• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-2093-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

با همت جهاد دانشگاهی قزوین دروازه‌های پیشرفت به روی کشور باز شده است

امام‌جمعه قزوین گفت: با همت نیروهای جوان و مؤمن این نهاد کارآمد دروازه‌های جدیدی از توفیقات و امکانات تازه‌ای در راستای نیل به پیشرفت و تعالی کشور و نظام اسلامی به روی مردم باز می‌شود که برکات بسیاری را در زندگی ما جاری می‌سازد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، مراسم رونمایی از 4 کتاب تازه منتشر شده در سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی با موضوع فن‌آوری هسته‌ای همچنین بازی ایرانی اسلامی چیدا با حضور مسئولان در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین برگزار شد.
 
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در این مراسم با بیان اینکه امروز روحیه شور و نشاط در جهاد دانشگاهی مرکز قزوین به‌وضوح قابل‌مشاهده  است، اظهار کرد: با همت نیروهای جوان و مؤمن این نهاد کارآمد دروازه‌های جدیدی از توفیقات و امکانات تازه‌ای در راستای نیل به پیشرفت و تعالی کشور و نظام اسلامی به روی مردم باز می‌شود که برکات بسیاری را در زندگی ما جاری می‌سازد. 

وی افزود: اگر همه افراد در زندگی خود سهمیه‌های معنوی را در کنار پرداختن به مفاهیم علم و دانش مورد توجه قرار دهند بی‌شک موهبت‌های الهی را دریافت خواهند کرد. 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه خداوند موهبت‌های خود را در فضای آلوده قرار نمی‌دهد، گفت: در ساختارهای مدیریتی و شاکله‌های جمعی تزکیه پیش از تعلیم و علم مورد توجه خداوند قرار می‌گیرد.

این مسئول ادامه داد: امانت و امانت‌داری در نزد خداوند مورد تأکید بسیار است تا افراد امانت را به اهل خود بسپارند. این موضوع در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری نیز از سوی رهبر معظم انقلاب مورد تأکید قرار گرفت تا رئیس دولت دوازدهم در انتصابات خود دقت کرده و امانت بزرگی به نام مسئولیت را به اهل خود و فردی که توانمند و متخصص است بسپارند. 

امام‌جمعه قزوین با اشاره به اینکه اهمیت دادن به این موضوع مهم توفیقات بسیاری را برای کشور فراهم خواهد کرد، تأکید کرد: توجه به مطالبات مقام معظم رهبری به‌عنوان سند متقن بالادستی امری است که باید در حوزه‌های مختلف مورد شناسایی قرار گیرد و به آن توجه شود. 

وی تصریح کرد: امروز دشمنان درصدد استفاده کامل از موضوع تحقیق و پژوهش برای رسیدن به اهداف خود هستند تا در این راستا افراد و کشورها را تسلیم خواسته‌ها و منافع خود کنند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در حال حاضر بسیاری از ایادی شیطانی و رسانه‌های بیگانه در تلاش هستند تا به کشورهای مختلف از جمله کشورهای مسلمان چنین القا کنند که آن‌ها توانایی انجام و حل مسائل و چالش‌های خود را ندارند لذا باید به ابرقدرت‌ها وابسته باشند. 

این مقام مسئول افزود: ما باید با بهره از توانایی و ظرفیت‌های داخلی به سمت خوداتکایی پیش رفته و از اتکای به دشمنان پرهیز کنیم. 

آیت‌الله عابدینی با اشاره به ساخت اسباب‌بازی‌های بومی ایرانی اسلامی توسط جهاد دانشگاهی قزوین بیان کرد: این اقدام جهاد دانشگاهی در راستای دستورالعمل امام علی(ع) مبنی بر مستعد بودن ضمیر نوجوانان برای کاشت بذر در آن است. 

وی تصریح مکرد: ما باید در زمین خدا بازی کرده و برای این زمین اسباب بسازیم لذا اقدام نویدبخش جهاد دانشگاهی در این راستا بی‌شک آینده‌ای روشن را رقم بزند. 

امام‌جمعه قزوین در پایان خاطرنشان کرد: این فعالیت‌ها که نسبت به سال گذشته با رشد بیشتری در حال انجام است در راستای مطالبات مقام معظم رهبری است که برکات الهی را نصیب جهادگران مؤمن و متعهد خواهد کرد. 

به گزارش ایسنا در پایان این مراسم از کتب تازه منتشر شده در سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی با موضوع فن‌آوری هسته‌ای همچنین بازی ایرانی اسلامی «چیدا» رونمایی شد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: