• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-2293-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جهاد دانشگاهی، 37 سال خودباوری و بالندگی/

جهاد دانشگاهی قزوین توانسته اعتماد بخش خصوصی و دولتی استان را جلب کند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک تشکیلات غیر دولتی توانسته اعتماد بخش خصوصی و دولتی استان را جلب کند.

علی فرخزاد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا منطقه قزوین اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک تشکیلات غیر دولتی و به واسطه چابکی بیشتر در انجام تشریفات اداری و نگرش متفاوت با سیستم دولتی و مزایای متفاوت دیگری که دارد ضریب موفقیت آن نسبت به دستگاه های دیگر بیشتر بوده و با سرعت بیشتری به کار می پردازد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی قزوین به نسبت استانهای دیگر فعالیت بیشتری داشته و توانسته اعتماد بخش خصوصی و دولتی در استان را به خوبی جلب بکند و به یک حلقه رابط بین دولت و بخش خصوصی تبدیل شود.

فرخزاد با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی به عنوان برگزاری کننده دوره های جانبی توانسته در حوزه اقتصاد مقاومتی اثر مثبتی بگذارد. تأکید کرد: یکی از اقدامات در حوزه افتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت‌های این دست مجموعه‌ها است و به نوعی مجموعه‌هایی همچون جهاد دانشگاهی می‌توانند در بخش‌های اقتصادی و بخش‌هایی که اولویت ومزیت‌های نسبی دارند تحرک ایجاد کنند.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که جهاد دانشگاهی باید در آن ورود کند تغییر نگرش در بین مدیران و بدنه سیستم دولتی و تغیر نگرش در بین سرمایه‌گذاران و فعالان بخش خصوصی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین اضافه کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند با تغییر نگرش، زمینه‌ساز هدایت سرمایه‌گذاران به این بخش باشد و باعث شود تا سرمایه‌گذاران در حوزه‌هایی وارد شوند که مورد نیاز جدی استان است.

وی در پایان یادآور شد: جهاد دانشگاهی می‌تواند در حوزه کار آفرینی تغییر نگرش را در جوانان ایجاد کند و زمینه تحقق عینی‌تر اقتصاد مقاومتی را فراهم کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: