• دوشنبه ۲۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 965-2297-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اولین جشنواره سیب گلاب در شهرستان آوج برگزار شد

اولین جشنواره سیب گلاب در دهستان شهیدآباد بخش مرکزی از توابع این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین؛ اولین جشنواره سیب گلاب با حضور سلیمانی فرماندار شهرستان آوج و رمضانخانی بخشدار بخش مرکزی آوج و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آوج و مسئولین شهرستانی برگزار شد؛ فرماندار شهرستان آوج با اشاره به ظرفیت و بستر مناسب و همچنین اقلیم خوب برای کشت و تولید محصول سیب در باغات این شهرستان، خواستار توسعه باغات سیب و افزایش تولید این محصول شد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: درزمینهٔ ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در این شهرستان سرمایه‌گذاری کنند تا ضمن رشد و توسعه بخش کشاورزی، اشتغال‌زایی نیز شود.

وی اضافه کرد: با ایجاد تشکل‌های منسجم در قالب تعاونی برای ایجاد سردخانه اقدام کنند تا بتوانند محصول تولیدشده را در فصل مناسب فروش به بازار عرضه کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در احداث سردخانه جهت نگهداری میوه‌های تولیدشده با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تسهیلات کم‌بهره و بلندمدت در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

جانشین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آوج نیز با اشاره به دارا بودن بستر و پتانسیل خوب شهرستان در بخش کشاورزی گفت: در حال حاضر 540 هکتار باغات سیب بارور و 170 هکتار باغات سیب تازه احداث‌شده در شهرستان وجود دارد.

میرزایی افزود: حدود 20 هزار تُن محصول سیب باکیفیت و بازارپسندی مناسب توسط کشاورزان این منطقه تولید می‌شود که با توجه به مستعد بودن منطقه با برنامه‌ریزی و حمایت از کشاورزان می‌توان سطح باغات سیب منطقه را افزایش داد.

وی یادآور شد: محصول سیب تولیدشده در باغات این منطقه به‌صورت ارگانیک است و کشاورزان به‌جز در مواقع ضروری از سموم کشاورزی استفاده نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: در جهت جذب سرمایه‌گذار مسئولین استانی و شهرستانی برای احداث سردخانه و صنایع تبدیلی مرتبط شرایط لازم را با ارائه تسهیلات مناسب و دعوت از سرمایه‌گذاران فراهم آورند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: