• شنبه ۲۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 965-2997-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : گفتگو

آزاده‌ی سرفراز هشت سال دفاع مقدس:

آزاده كسی است كه در بند هوای نفس نباشد/ شكنجه‌ها ما را قوی‌تر می‌ساخت

آزاده دفاع مقدس گفت: شكنجه‌ها و آزار و اذيت‌ها همگی ما را قوی‌تر می‌ساخت و هميشه گفته‌ام و خواهم گفت كه آزاده كسی است كه در بند هوای نفس نباشد و اسير خودخواهی‌ها وزرق برق دنيای فانی نشود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمد جليلوند متولد سال 1342 اهل تاكستان است که پس از آغاز سال‌های دفاع مقدس به عنوان سرباز وظيفه عازم جبهه می‌شود و در منطقه مرزی مهران به اسارت نيروهای بعثی درمی‌آيد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا منطقه قزوين ضمن گراميداشت فرا رسيدن بیست‌وششم مرداد سالروز بازگشت آزادگان به ميهن اسلامی اظهار کرد: هر آنچه كه امروز در كشور ما داير و پابرجا است همه به بركت خون شهيدان است و ملت ما مديون ايثار و فداكاری شهدا هستند.

وی ادامه داد: شهادت در راه اسلام و انقلاب آرزوی من بود و هميشه به درگاه خداوند متعال دعا می‌كردم كه افتخاری نصيب من بشود و به شهادت برسم.

این آزاده با اشاره بر اسارت خود و ديگر اسرا خاطرنشان کرد: در حقيقت دشمن اسير ما شده بود و همه نظاميان و مسئولین بعثی به عظمت روحيه اسيران ايرانی اقرار می‌کردند.

وی ادامه داد: شكنجه‌ها و آزار و اذيت‌ها همگی ما را قوی‌تر می‌ساخت و هميشه گفته‌ام و خواهم گفت كه آزاده كسی است كه در بند هوای نفس نباشد و اسير خودخواهی‌ها وزرق برق دنيای فانی نشود.

اين آزاده سر افراز اضافه کرد: تمام اسرا سفيران صبر و استقامت مردم مظلوم ايران بودند و در مجموع از لحظه ی اسارت تا آزادی همه اوقات لحظه های پايداری و مقاومت و ايثارگری در برابر ظلم و زورگويی عراقی‌ها بود كه زبان از بيان آن عاجز است.

جليلوند گفت: ما تا آخرين لحظه اسارت به بعثی‌ها ثابت كرديم ما ايرانی و وارث تمدن بزرگ و پرچمدار نهضت خونين شيعه و خونخواهان سرور شهيدان و بالاخره ادامه دهندگان راه اسلام ناب و مطيع رهبر بزرگ و فرزانه هستيم.

وی در پايان گفت: مردم بايد هميشه قدردان ايثارگری‌ها و فداكاری‌های شهدا و خانواده آنان باشد زيرا اگر اين ايثارگری‌ها نبود كشور و انقلاب حفظ نمی‌شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: