• چهارشنبه ۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-15390-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری جشن تولد کودک سرطانی در بیمارستان کودکان قدس

داشتن توجه عمیق و رفتار عاطفی و انسانی با پزشک با بیماران، به‌ویژه کودکان نشان می‌دهد در جامعه‌ی امروزی که  پزشکان  دارای حجم کاری بالا و سنگین هستند نیز این‌گونه نگرش کم‌رنگ نشده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی، هادی موسی خانی، فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان مرکز آموزشی – درمانی قدس قزوین، توجه خود به احساسات کودکان بیمار را از طریق اقدامی خلاقانه مانند برپایی جشن تولد نشان می‌دهد چراکه معتقد است این اقدام کودک را به‌سوی ادامه درمان، سوق می‌دهد.

کودک بیماری که در بیمارستان قدس حضور داشت، با تشخیص آزمایشگاهی لوسمی(نوعی سرطان خون) بستری‌شده بود و این اقدام استادیار و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، موجب دلگرمی بیمار و باعث افتخار برای جامعه پزشکان بوده و این روحیه، عمیقاً قابل‌ستایش است.

امیررضا 11 ساله، در سن هشت‌سالگی، پدرش را به علت بیماری ازدست‌داده و با مادرش زندگی می‌کند. او به ورزش علاقه‌مند است و در رشته کاراته، کمربند آبی دارد، اما در روز 10 مردادماه پس از بررسی آزمایشگاهی، تشخیص لوکمی گذاشته شد و در آن زمان مقاومت شدید نسبت به درمان و بستری شدن توسط وی دیده‌شده بود.

امیررضا اصرار داشت با توجه به در پیش بودن تولدش، حتماً باید در منزل جشن تولد بگیرد، بنابراین با تصمیم‌گیری پزشک معالج، کارکنان و رزیدنت بخش، جشن تولد امیررضا در بخش برگزار شد.

در جشن تولد امیررضا دکتر موسی خانی، رزیدنت‌ها، پرستاران، همراهان و بیماران بستری در بخش خون، حضور داشتند.

در حال حاضر امیررضا با میل و رغبت، ادامه درمان را دنبال می‌کند.

به گزارش ایسنا، لوسمی يا لوکمی، فرآيند تکثير، خون‌سازی و ايمنی طبيعی بدن را مختل می‌کند اجتماع اين یافته‌های سرطانی در خارج از مغز استخوان، موجب تشکيل توده‌هایی در اندام‌های حياتی بدن، نظير مغز و يا بزرگ شدن غده‌های لنفاوی، طحال، کبد و ناهنجاری عملکرد اندام‌های حياتی بدن می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: