• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-497-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

سد نُهُب تا پایان سال جاری آبگیری می‌شود/20 میلیارد تومان اعتبار به صندوق توسعه کشمش تاکستان واریزشده است

استاندار قزوین گفت: با تأمین اعتبار مورد نیاز سد نُهُب در تاکستان با ظرفیت ۱۲۰ میلیون مترمکعب را تا پایان سال جاری آبگیری می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، استاندار قزوین در سومین روز از هفتهٔ دولت در شهرستان تاکستان، همزمان با افتتاح چندین پروژه عمرانی با حضور در همایش تجلیل از کارمندان این شهرستان شرکت کرد.

فریدون همتی در سومین روز از هفتهٔ دولت ضمن تجدید بیعت با شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس، تجلیل معنوی از خانوادهٔ شهید جواد حقایق پور، دیدار با خانواده دارای دو فرزند معلول کارآفرین، دیدار با آیت‌الله اسلامی امام جمعهٔ شهر تاکستان و نمایندهٔ مردم استان در خبرگان رهبری دیدار کرد.

همتی در دیدار یا آیت الله علی اسلامی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: اجرای پروژه‌های آبخیزداری و احداث سد از جمله مهم‌ترین اقدامات و راه‌های اساسی برای مهار آب‌های سطحی است که احداث دو سد نُهُب و بالاخانلو در استان در همین راستا صورت می‌گیرد.

استاندار قزوین همزمان با سومین روز از هفتهٔ دولت با حضور در همایش گرامی داشت شهدای دولت ضمن تجلیل از کارمندان نمونهٔ شهرستان تاکستان خطاب به آنان گفت: مردم ولی‌نعمتان و صاحبان اصلی انقلاب و نظام هستند که اگر شب و روز هم برایشان تلاش کنیم کم گذاشته‌ایم.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تاکستان دارای 25 هکتار باغات انگور است، مردم تاکستان می‌توانند با قطره‌ای کردن باغات کشاورزی و تولید سه برابری نسبت به گذشته یعنی از تولید 300 تُن به 900 تُن  شعار« اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال» را عملی کنند.

وی ضمن اعلام خبر احداث کارخانهٔ ایران‌خودرو در بخش خرمدشت همچنین در خصوص شهرک گلخانه‌ای تاکستان تصریح کرد: این گلخانه می‌تواند صرفه‌جویی در آب، اشتغال، حمل‌ونقل و بازرگانی را در سطح وسیعی از منطقه توسعه بخشد .

همچنین همتی استان در ادامهٔ سخنانش در حوزهٔ صنعت کشاورزی مطرح کرد: تسهیلاتی که از طریق صندوق توسعه کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد، تأثیر بسزایی را در افزایش تولید، فروش کشاورزان، صادرات و توسعه بخش کشاورزی شهرستان در پی خواهد داشت.

استاندار همچنین در بخش دیگر از سخنان خود در همایش تجلیل از کارمندان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دولت خطاب به آنان گفت: دو محور تکریم مردم و رعایت حقوق شهروندی از جمله اولویت‌هایی است که برای نهادینه کردن آن در استان برای چهار سال آینده برنامه‌های جامعی را برنامه‌ریزی کرده‌ایم .

از دیگر برنامه‌های سفر استاندار قزوین به شهرستان تاکستان افتتاح همزمان چهار حلقه چاه جهت قطره‌ای کردن باغات تاکستان، افتتاح و بهره‌برداری از سردخانهٔ مهرساد و افتتاح سالن ورزشی خرمدشت بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: