• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-1292-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

خدمت به مردم را سرلوحه کارها قرار دهیم

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار اعضای جدید شورای شهر و شهرداری قزوین گفت: باید از فرصت‌هایی که در اختیار داریم به خوبی در راستای خدمت به مردم استفاده نماییم تا در پایان دوران خدمتی سربلند باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای جدید شورای شهر و سرپرست شهرداری قزوین که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، با تبریک هفته دولت اظهار کرد: شهید رجایی و شهید باهنر اسوه ایمان، تقوا و الگو در عرصه خدمت به مردم بودند و آثار ماندگاری از خود به جای گذاشتند.

وی انتخاب اعضای جدید شورای شهر قزوین را تبریک گفت و با تأکید بر اینکه برکت موضوعی قرآنی است و باید از خداوند بخواهیم تا کارهایمان صاحب برکت شوند، تصریح کرد: اگر تلاش کنیم تا کارهایمان مورد توجه و عنایت خداوند قرار گیرند، صاحب برکت شده و با پیشرفت غیر قابل محاسبه همراه خواهند شد.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه همه کسانی که در این نظام مسئولیتی را پذیرفته‌اند باید کارها را با جلب رضایت الهی انجام دهند، خاطرنشان کرد: روز قیامت روزی است که کارهایی که در این دنیا انجام داده‌ایم، در مقابل ما مجسم می‌شوند و در آن روز انسان آرزو می‌کند ای کاش کارهای بد از او فاصله بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه مبنای دوستی‌هایمان باید ایمان و تقوا باشد، یادآور شد: خداوند می‌فرماید همه کسانی که ایمان و تقوا را مبنای دوستی‌هایشان قرار نمی‌دهند، در قیامت با یکدیگر دشمن می‌شوند، و ما نیز باید از خداوند بخواهیم به ما عنایت داشته باشد تا در عرصه‌های خدمتی تحت تأثیر کسانی که کارهای ما را ضایع می‌کنند، قرار نگیریم.

وی در ادامه با بیان اینکه باید امانت‌ها را به اهلش بسپاریم، تصریح کرد: سپردن امانت‌ها به اهلش سفارش دیگر قرآن است و خوشبختانه در فضایی که رئیس شورای شهر و شهردار صحبت کردند دغدغه این سفارش قرآنی به خوبی دیده می‌شود.

آیت‌الله عابدینی به خطر مسئله نفوذ نیز اشاره کرد و یادآور شد: هوای نفس، نفوذ شیطان و نفوذ آدم‌های شیطان‌صفت از خطرات نفوذی است که در قرآن به آن‌ها اشاره شده و ما نیز در رسالت‌هایی که برعهده داریم باید مراقب مسئله نفوذ باشیم.

امام جمعه قزوین در پایان گفت: باید از فرصت‌هایی که در اختیار داریم به خوبی در راستای خدمت به مردم استفاده نماییم تا در پایان دوران خدمتی سربلند باشیم.

نگاه شورای شهر، نگاه خدمت است

 در ابتدای این دیدار حکمت‌الله داودی، رئیس شورای شهر قزوین هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامیداشت و اظهار کرد: نگاه شورای شهر، نگاه خدمت است و وظیفه خود می‌دانیم به مردم قزوین با هر تفکر و نگرشی خدمت‌رسانی کنیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های جدی شورای جدید شهر قزوین حضور در محله‌های مختلف برای شناسایی مشکلات و چالش‌های پیش روی مردم است تا بتوانیم سریع‌تر مشکلات مردم را برطرف نماییم.

نباید از کارهای فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی غافل شویم

علی صفری، سرپرست شهرداری قزوین هم در این دیدار با تقدیر از مسعود نصرتی شهردار سابق قزوین، تصریح کرد: کارهای سخت‌افزاری مهم و ضروری است اما نباید از کارهای فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی غافل شویم زیرا اگر معضلات فرهنگی برطرف شوند، بسیاری از مشکلات شهری نیز برطرف خواهند شد.

وی با بیان اینکه به همه سلایق، تفکرات و نگرش‌های سیاسی احترام می‌گذاریم و با آن‌ها تعامل داریم، افزود: شهرداری نهاد کاملاً مستقلی است و رسالت اصلی آن خدمت به مردم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: