• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2290-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رونمایی از 2 کتاب «مسجد» و «آیت الله باریک‌بین» به روایت اسناد ساواک

مدیرکل اطلاعات استان قزوین گفت: از دو کتاب آیت‌الله باریک‌بین و مساجد استان در اسناد ساواک رونمایی می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمد بابایی مدیرکل اطلاعات استان قزوین ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان قزوین که در سالن شهید امامی استانداری برگزار شد با اشاره به رونمایی از دو جلد کتاب یاران امام به روایت اسناد ساواک و همچنین مساجد استان قزوین به روایت این اسناد اظهار کرد: تا به امروز در استان قزوین ۵ جلد کتاب موضوعی از اسناد ساواک که حاوی اطلاعاتی از انقلابیون استان قزوین بوده منتشرشده است.

وی بابیان اینکه پیش‌ازاین سه جلد کتاب اسناد ساواک در رابطه با مرحوم ابوترابی تألیف ‌شده بود، افزود: امروز نیز دو جلد کتاب در رابطه با اسناد ساواک از آیت‌الله باریک‌بین و همچنین و بیش از ۵۰ مسجد قزوین رونمایی می‌شود.

بابایی بابیان اینکه این کتاب این شصتمین کتاب از این سری از کتاب‌هاست، عنوان کرد: کتاب آیت‌الله باریک‌بین به روایت اسناد ساواک شامل بخش‌های مختلفی ازجمله ۱۵خرداد، سفر آیت‌الله باریک‌بین به نجف برای دیدار با امام (ره)، تدریس در حوزه علمیه قزوین، مخالفت با حزب رستاخیز و دستگیری و تبعید سردشت است.

وی همچنین با اشاره به کتاب «مساجد به روایت اسناد ساواک» نیز تأکید کرد: مساجد به‌عنوان پایگاه‌های انقلاب اسلامی نقش ویژه‌ای در ساماندهی رهبری و همچنین پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌اند.

بابایی اصلی‌ترین محورهای فعالیت مساجد در قزوین را شامل مخالفت با رژیم شاهنشاهی دفاع از اندیشه‌های امام خمینی(ره) مقابله با افکار ضد دینی و همچنین مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب دانست و اضافه کرد: مساجد استان قزوین ازجمله فعال‌ترین مساجد کشور در پیش از انقلاب اسلامی بوده‌اند.

وی بابیان اینکه این اسناد باید در اختیار افکار عمومی و رسانه‌ها قرار می‌گیرد، ادامه داد: امروز دشمنان انقلاب اسلامی اهداف تاریکی را مورد بهره‌برداری قرار می‌دهند و مؤسساتی را برای تحریف انقلاب ایجاد کرده‌اند.

مدیرکل اطلاعات استان قزوین در پایان تصریح کرد با انتشار این اسناد می‌توانیم به جامعه پژوهشی، تطبیقی، دانشگاهی، رسانه‌ها، مطبوعات و مؤسسات علمی و تحقیقاتی کمک کنیم تا بامطالعه دقیق این اسناد جامعه را از شبهه افکنی دشمنان دور کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: