• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-2290-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون بررسی‌های استراتژیک امنیت ملی وزارت اطلاعات:

وارد جنگ گفتمان‌ها و اراده‌ها شده‌ایم

معاون بررسی‌های استراتژیک امنیت ملی وزارت اطلاعات بابیان اینکه امروز باید روایتی صحیح از انقلاب اسلامی به نسل جوان ارائه دهیم، یادآور شد: ما به‌طور واقعی امروز وارد جنگ گفتمان‌ها و اراده‌ها شدیم و باید در این عرصه تلاش خود را مضاعف کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه‌ قزوین،
شفیعی معاون بررسی‌های استراتژیک امنیت ملی وزارت اطلاعات ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان قزوین که در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در چهار سال گذشته به‌شدت مورد هجمه امنیتی و اطلاعاتی از سوی بیگانگان بوده‌ایم.

وی افزود: در حوزه هجمه اطلاعاتی هدف اکثریت سرویس‌های اطلاعاتی بزرگ مشخصاً و یا نیابتاْ جمهوری اسلامی ایران بوده و تلاش مضاعفی برای جمع‌آوری و همچنین مدیریت ادراک ما به‌کاربرده‌اند.

شفیعی ادامه داد: برخی دستاوردهای نظام در چهار سال گذشته ازجمله برجام و فراهم شدن بستر حضور همگان در کشور زمینه را برای نفوذ یا حضور سرویس‌های اطلاعاتی در کشور فراهم کرده است و ما نیز توانسته‌ایم در برابر آن‌ها بایستیم.

وی بابیان اینکه در حوزه ضد جاسوسی  اقدامات سنگینی برای مقابله با هجمه دشمن صورت گرفته است، عنوان کرد: تأکید مقام معظم رهبری و همچنین ریاست جمهوری بر این است که بتوان امنیت را بدون امنیتی کردن فضای کشور برقرار کرد.

معاون بررسی‌های استراتژیک امنیت ملی وزارت اطلاعات بابیان اینکه یکی دیگر از عرصه‌های فعالیتی دشمن اقدامات ضد امنیتی است، تصریح کرد: شاهد اقدامات گسترده‌ای در منطقه از سوی جریانات سلفی تکفیری با آرم داعش هستیم.

وی با اشاره به اینکه تلاش گسترده‌ای برای مبارزه با دشمن صورت گرفته است به شهادت شهید عشوری در چابهار اشاره کرد و گفت: عرصه امنیت، عرصه تعارف نیست و اقدامات جدی برای برقراری امنیت به‌خصوص در مرزهای جنوب  شرقی، غرب و جنوب صورت گرفته است.

شفیعی بابیان اینکه در نظرسنجی که به‌تازگی انجام دادیم ۸۸ درصد پاسخگویان به‌صورت مطلق و نسبی احساسی امنیت دارند، اضافه کرد: ۹۰ درصد از مردم از نظارت بر مرزها رضایت دارند.

این مسئول بابیان اینکه در این نظرسنجی میزان رضایتمندی مردم از نیروهای امنیتی و انتظامی در خنثی کردن حوادث تروریستی بیش از ۹۰ درصد است، اعلام کرد: 91 درصد جامعه هدف، از افزایش قدرت دفاعی کشور حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز جریانی به دنبال ارائه روایت غلط از انقلاب اسلامی به نسل جوان است، گفت: نسل امروز در برابر جریان رسانه‌ای قرارگرفته که هیچ مرزی برای خود نمی‌شناسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: