• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-695-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کمیته اسلالوم در آب‌های خروشان فدراسیون قایقرانی کشور:

در رشته اسلالوم به دنبال نخبه گزینی با ارزش‌های المپیکی هستیم

رئیس کمیته اسلالوم در آب‌های خروشان فدراسیون قایقرانی کشور گفت: یکی از طرح‌هایی که در این رشته به دنبال آن هستیم طرح نخبه‌گزینی و آموزش مربیان با ارزش‌های المپیکی است که برای اولین بار در جهان توسط کشور ایران پیگیری می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
کتایون اشرف رئیس کمیته اسلالوم در آب‌های خروشان فدراسیون قایقرانی کشور در نشست خبری که ظهر امروز در حاشیه برگزاری دوره سه‌روزه داوری درجه سه اسلالوم در شهر محمدیه برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های رشته اسلالوم در کشور اظهار کرد: این رشته طی دو سال گذشته احیاشده و در این مدت شاهد مدال‌های خوش‌رنگ آسیایی توسط ورزشکاران آن بوده‌ایم.

وی افزود: یکی از طرح‌هایی که در این رشته به دنبال آن هستیم طرح نخبه‌گزینی و آموزش مربیان با ارزش‌های المپیکی است که برای اولین بار در جهان توسط کشور ایران پیگیری می‌شود.

رئیس کمیته اسلالوم در آب‌های خروشان فدراسیون قایقرانی کشور ادامه داد: در این طرح به دنبال آن هستیم تا ورزشکاران ایرانی در المپیک نوجوانان 2018 آرژانتین آمادگی‌های لازم را به دست آورده و در این المپیک مدال کسب کنند.

وی مطرح کرد: استان قزوین از استان‌های پیشرو در رشته اسلالوم است چراکه بعد از استان تهران برای اولین بار کلاس مربیگری درجه سه را برگزار کرد که از استان‌های مختلف در آن شرکت داشتند.

این مسئول خاطرنشان کرد: طرح نخبه‌گزینی در ابعاد کوچک در استان قزوین برای اولین بار انجام شد که این موفقیت بزرگ برای استان قزوین است که در این دوره در کنار برگزاری مسابقات دوره مربیگری با حضور 7 استان برگزار شد.

اشرف اعلام کرد: در این دوره آموزشی 31 نفر در مدت 3 روز کلاس‌های آموزشی لازم برای داوری درجه سه را گذراندند و در روز اختتامیه به‌صورت رسمی اقدام به داوری مسابقات رده سنی 14 تا 20 سال کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت جایگاه ورزش گفت: رشته قایقرانی ازجمله رشته‌هایی است که شاهد حضور خانواده‌ها در آن هستیم.

رئیس کمیته اسلالوم در آب‌های خروشان فدراسیون قایقرانی کشور تأکید کرد: می‌توان از رشته ورزشی قایقرانی برای سالم‌سازی محیط اجتماعی استفاده کرد چراکه توجه به ورزش موجب می‌شود اجتماعی سالم داشته باشیم.

اشرف در پایان خاطرنشان کرد: هر استانی مسئول نوجوانان و جوانان خود است چراکه آن‌ها آینده‌ساز کشور به شمار می‌روند ازاین‌رو برای داشتن اجتماعی سالم ورزش باید در خانواده به سمت قهرمانی با ارزش‌های انسانی رفته و در جامعه نهادینه شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: