• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-1692-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهرداری اتاق شیشه‌ای خواهد بود/مسائل سیاسی در مدیریت شهری دخالت داده نمی‌شود

سرپرست شهرداری مرکز قزوین گفت: شهرداری نهادی مستقل است که مسائل سیاسی را در آن دخالت نمی‌دهیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، علی صفری شب گذشته طی نشستی در جمع اصحاب رسانه تصریح کرد: شهرداری نهادی مستقل است که با همه افراد حقیقی و حقوقی از هر حزبی تعاملی بی‌حد دارد.

وی افزود: این تعامل به همراه حفظ احترام همراه است این موضوع به معنای این نیست که ما فاقد تفکر سیاسی هستیم بلکه ما با احترام متقابل انتقادها را می‌پذیریم.

سرپرست شهرداری قزوین یادآور شد: قزوین شهر فرهنگی است بنابراین باید مقوله فرهنگ شهری را ارتقا دهیم و سرانه زندگی آسان را افزایش دهیم تا شهروندان به شهر احساس تعلق دارند و نشاط شهری افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: سیاست اصلی شورای شهر در برنامه‌های ۵ ساله دوم ایجاد شهر خلاق و افزایش مشارکت مردم در مدیریت شهری است.

صفری تأکید کرد: ما در جمع محدود تصمیم نمی‌گیریم بلکه در مدیریت جدید شهرداری اتاق شیشه‌ای خواهد بود که نقد و انتقادها به مجموعه مدیریت شهری پذیرفته می‌شود و معتقدم که هر چه به تیغ انتقادها نزدیک‌تر باشیم فساد کمتر می‌شود.

وی یادآور شد: در مدیریت شهری جدید از خبرنگاری شکایت نمی‌شود و اگر بی‌احترامی به خبرنگار صورت بگیرد تمام‌قد عذرخواهی می‌کنیم.

سرپرست شهرداری مرکز قزوین با اشاره به فرارسیدن هفته قزوین خاطرنشان کرد: هفته قزوین از نهم شهریورماه آغاز می‌شود و بر محور گروه‌های اجتماعی و شاخص‌های شهری پیش می‌رود.

وی افزود: در این هفته برنامه‌هایش مختلفی از قبیل همایش راه رجایی، همایش ویژه سالمندان، همایش ویژه بانوان، کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

صفری تصریح کرد: روز قزوین مختص شهر قزوین است نه روز شهرداری، بنابراین ارگان علی مختلف باید در برگزاری آن مشارکت کنند در حال حاضر نیز میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد در برگزاری آن مشارکت کردند.

وی تأکید کرد: برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در سعدالسلطنه، بازدید رایگان عموم مردم از بوستان باراجین و دهکده طبیعت، برگزاری کنسرت علیرضا قربانی، پخش برنامه بوم‌گردی از شبکه چهار، حمل‌ونقل رایگان اتوبوسرانی در عید غدیر، غدیرخوانی در سطح شهر و برگزاری مسابقات چوگان ازجمله برنامه‌های هفته قزوین است.

سرپرست شهرداری قزوین مطرح کرد: در برآیند شورای جدید نگاه سخت‌افزاری به شهر باید به نگاه نرم‌افزاری تبدیل شود چراکه شهرسازی صرفاً ساخت پل و برج نیست.

صفری یادآور شد: بررسی آسیب‌های اجتماعی باید در دستور کار قرار گیرد و در مدیریت جدید نگاه ویژه‌ای به بحث فرهنگ خواهیم داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: