• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2391-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر بازاریابی و امور مشتریان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور:

420 تُن بذور کلزا در کشور توزیع می‌شود

مدیر بازاریابی و امور مشتریان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور گفت: در سال جاری بیش از 420 تُن بذور مختلف کلزا در کشور توزیع خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین فتاح شعبانی اظهار کرد: در راستای سیاست وزارت جهاد کشاورزی؛ در سال جاری بالغ‌بر 420 تُن برنامه تأمین و تدارک بذور مختلف کلزا در دست اقدام است که به لحاظ عملکرد بسیار خوب تأمین بذر در سال گذشته؛ که بیش از 520 تُن بذر کلزا در کشور توزیع‌شده امسال نیز در این راستا برنامه‌هایی ابلاغ‌شده است.

وی اظهار کرد: تاکنون 160 تُن بذر وارداتی کلزا در 4 رقم وارد کشور شده و ارقام داخلی کلزا نیز کاملاً تأمین‌شده است.

شعبانی اضافه کرد: درمجموع نسبت به زمانی که در آن قرار داریم از جهت تأمین بذور شرایط بسیار مناسبی وجود دارد و امیدواریم تا پایان برنامه کل بذور کلزا را تأمین کنیم.

این مقام مسئول گفت: تأمین بذر بر اساس تقسیماتی است که وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ می‌کند و استان قزوین بعنوان استان پیشرو در بحث کلزا و دانه‌های روغنی بسیار فعال بوده و با توجه به شرایط فصلی و زمان مصرف بذور در استان‌های مختلف موظف به تأمین آن هستیم.

شعبانی یادآور شد: در استان قزوین نیز به‌عنوان بکی از استان‌های سردسیر؛ بخشی از بذور کلزا را دریافت کرده است.

مدیر بازاریابی و امور مشتریان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور بابیان اینکه بخش عمده‌ای از روغن موردنیاز کشور وارد می‌شود، گفت: یکی از اولویت‌های وزارت متبوع تأمین روغن موردنیاز کشور در داخل است و قطعاً برنامه‌های توسعه‌ای نیز در راستای تأمین بذور در سال‌های آینده را بیشتر خواهیم کرد تا بتوانیم درصد قابل‌ملاحظه‌ای از نیاز کشور را در داخل تأمین کنیم.

شعبانی خاطرنشان کرد: بیش از 400 تُن بذر وارداتی در کشور توسط شرکت خدمات حمایتی کشور تأمین می‌شود که این میزان افزایش خواهد داشت و سیاست وزارت متبوع تأمین بذور کلزا از شرکت‌های مختلف است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: