• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-293-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با میزبانی قزوین:

بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی اجتماعی دانشجو معلم کشور برگزار می‌شود

مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان قزوین گفت: بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی اجتماعی دانشجو معلم کشور در 7 بخش در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، نصرت‌الله یوسفی در جمع اصحاب رسانه تصریح کرد: استان قزوین پایتخت خوشنویسی کشور است و دلایلی از قبیل وجود آثار تاریخی 9 هزارساله و  وجود قاریان برتر و بین‌المللی سبب انتخاب قزوین به‌عنوان میزبان این دوره از مسابقات انتخاب‌شده است.

وی افزود: این جشنواره باهدف زمینه‌سازی تعالی و کسب شایستگی عمومی و حرفه‌ای، اعتلای هنری و ادبی با تأکید بر 6 بخش تربیتی مختلف ازجمله اخلاقی، دینی، هنری و زیباشناسی، اقتصادی، علمی، قرآنی و عترت و نماز برگزار شد.

مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان قزوین تأکید کرد: در این جشنواره در دو گروه خواهران و برادران با حضور 400 خانم و 400 آقا برگزار می‌شود که از این تعداد 17 خانم و 17 آقا از استان قزوین شرکت کردند که این افراد برگزیده‌های نفرات مراحل استانی هستند.

وی یادآور شد: ما در کشور 96 پردیس داریم که مرحله اول مسابقات در پردیس‌های داخلی و سپس در مرحله استانی و مرحله بعد مرحله منطقه‌ای بود که پذیرفته‌شدگان مرحله منطقه‌ای به این دور از مسابقات راه یافتند.

یوسفی خاطرنشان کرد: این جشنواره در 7 بخش برگزار می‌شود و امسال برای نخستین همه رشته‌ها در یکجا و در استان قزوین برگزار می‌شود، رشته‌های قرآنی در 10 بخش، رشته‌های عترت و معارف دینی در 9 رشته به‌صورت کتبی، رشته‌های ادبی در 6 رشته، رشته‌های هنری در 12 رشته، رشته‌های پژوهشی و نرم‌افزاری در 7 رشته، فعالیت‌های گروهی در 4 رشته و فعالیت‌های اجتماع نیز در 4 رشته برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: در این جشنواره 52 رشته شرکت کردند که 50 رشته داخل دانشگاه برگزار می‌شود و 2 رشته تئاتر درصحنه  و تئاتر عروسکی به دلیل کمبود زمان در خارج از دانشگاه برگزار می‌شود چراکه تمام مسابقات باید در یک روز برگزار شود.

مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان قزوین تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته برای این افراد قزوین‌گردی برگزار می‌شود که دانشجو معلمان و سرپرستان که حدود هزار نفر هستند از اماکنی از قبیل سعدالسلطنه، امامزاده حسین (ع) و مسجدالنبی(ص) بازدید خواهند کرد.

وی تصریح کرد: مسابقات دانشجو معلمان از دوازدهم شهریورماه سال جاری و روز دوشنبه سیزدهم شهریورماه اختتامیه این مسابقات با حضور امام‌جمعه قزوین، استاندار و مسئولان استانی در دانشگاه تربیت‌معلم برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: