• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3391-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر صنعت:

رکورد فعال‌سازی 30 هزار واحد صنعتی در کشور پیش‌بینی می‌شود

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: 22 هزار واحد صنعتی نیمه‌تمام و در حال تعطیل در کشور به چرخه تولید بازگشت و امسال هم رکورد فعال‌سازی 30 هزار واحد صنعتی پیش‌بینی‌شده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمدرضا فیاض معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین و جمعی از مسئولان این سازمان صبح امروز با آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در این دیدار ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، گزارشی از برنامه‌ها و همچنین عملکرد حوزه صنعت، معدن و تجارت در دولت قبل ارائه کرد.

محمدرضا فیاض اظهار کرد: 22 هزار واحد صنعتی نیمه‌تمام و در حال تعطیل در کشور به چرخه تولید بازگشت و امسال هم رکورد فعال‌سازی 30 هزار واحد صنعتی پیش‌بینی‌شده است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی افزود: محور اصلی این وزارت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و این مهم با جدیت دنبال می‌شود.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه از افتتاح طرح‌ها ملی در حوزه صنعت در آینده نزدیک خبر داد و افزود: به مناسبت هفته دولت و با توجه به شروع برخی از برنامه‌های این حوزه برنامه‌های هفته دولت کمی با تأخیر آغاز شد.

فیاض تصریح کرد: فعال‌سازی واحدهای صنعتی کار ساده‌ای نیست اما با کمک و همکاری همه بخش‌ها امید است این امر محقق شود.

وی از نماینده ولی‌فقیه در استان امام‌جمعه و قزوین درخواست کرد: با توجه به اینکه مردم اعتماد خاصی نسبت به روحانیت دارند، آن‌ها می‌توانند در آگاهی‌بخشی مردم در خصوص تغییر وضعیت در تولید و خروج واحدهای ناتوان از چرخه تولید و راه‌اندازی واحدهای جدید کمک کنند.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اصل 44 قانون اساسی مطرح کرد: در قانون اساسی و واگذاری امور دولتی به بخش خصوصی، افراد باید اهلیت داشته باشند و اهلیت در اصل 44 قانون اساسی یک اصل بوده و در کار صنعت هم اهلیت بسیار مهم و تأثیرگذار است.

فیاض ادامه داد: ما هم اصرار داریم در اجرای اصل 44 قانون اساسی حسن و دقت باید در اهلیت وجود داشته باشد و اگر اهلیت را در تصمیم‌گیری‌ها ملاک قرار دهیم، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: