• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3591-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در شهرستان بوئین‌زهرا؛

4 نیروگاه تولید برق خانگی به بهره‌برداری رسید

چهار نیروگاه تولید برق خانگی در منازل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، باهدف اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد برای نیازمندان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
معاون امور عمرانی استاندار قزوین با حضور در شهرستان بوئین‌زهرا ضمن دیدار با یک خانواده مددجو، از نیروگاه خانگی ساخته‌شده در واحدهای مسکونی مددجویان بازدید کرد.

علی فرخ‌زاد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های کمیته امداد اظهار کرد: وقتی صحبت از مهاجرت معکوس روستاها می‌شود، باید گام‌های عملی برداشته شود و امروز با آغاز بکار این پروژه‌ها شاهد اقدام جدید و روزآمد هستیم.

وی ادامه داد: اجرای این پروژه‌های روزآمد به ارتقای سطح زندگی نیازمندان به‌خصوص زنان سرپرست خانوار کمک می‌کند ازاین‌رو از تلاش‌های مسئولان امداد در این بخش حمایت می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین جایگاه خدمت به نیازمندان را بسیار ارزشمند دانست و گفت: خانواده نیازمند برای رهایی از فقر نیاز به درآمد دارد و اقداماتی این‌چنین تأثیر مستقیم و جدی در تأمین معیشت نیازمندان دارد.

وی تصریح کرد: تولید انرژی برق خانگی یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است که باید با جدیت توسعه یابد و در این میان مجموعه استانداری از اقدامات کمیته امداد حمایت می‌کند.

امیر خوش‌نیت قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوین نیز در این مراسم با اشاره به جدیت کمیته امداد در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی برای خانواده‌های نیازمند عنوان کرد: طی پنج‌ماهه نخست سال جاری تعداد چهار نیروگاه تولید برق خانگی در شهرستان بوئین‌زهرا ساخته‌شده است.

این مسئول توضیح داد: هزینه ساخت نیروگاه‌های خورشیدی خانگی تولید برق حدود 260 میلیون ریال است که این هزینه ساخت از محل منابع امداد و منابع بانکی تأمین می‌شود و خانواده مددجو از محل فروش برق اقساط وام را پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به موضوع اشتغال به‌عنوان یکی از راهبردهای کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد: برای فروش برق تولیدشده قراردادی میان مددجو و شرکت برق منطقه‌ای منعقدشده است که برق تولیدی را خریداری و بهای برق خریداری‌شده به‌حساب مددجو واریز می‌شود.

قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوین افزود: مددجویانی برای ساخت و راه‌اندازی این نیروگاه در اولویت هستند که ازکارافتاده بوده و یا زن سرپرست خانوار فاقد توانایی کار باشند.

وی تأکید کرد: مددجویانی که نیروگاه تولید برق خورشیدی برای آن‌ها راه‌اندازی شده حدود هفت میلیون ریال درآمد دارند که برای این چهار خانواده این مبالغ واریزشده است و البته برای سهولت در اجرای این طرح اشتغال‌زایی، خانواده‌های مددجو 6 ماه فرصت استراحت در پرداخت اقساط بانکی دارند.

خوش‌نیت با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای ارتقای اشتغال نیازمندان توضیح داد: طی سال گذشته در تلاشی جهادی، کمیته امداد استان قزوین توانست در ایجاد اشتغال در میان استان‌های کشور جهشی چشمگیر داشته باشد و به سه هزار و 490 نفر تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت کند.

وی یادآور شد: امروز کمیته امداد در حوزه خدمت به محرومان، حل مشکل درمان، اشتغال و مسکن نیازمندان را به‌طورجدی دنبال می‌کند چراکه این مشکلات هزینه‌های سنگینی را بر خانواده‌های مددجو تحمیل می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: