• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-493-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

بازگشت 500 نخبه ایرانی به کشور/تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان آهنگ پیشرفت را سرعت می‌دهد

استاندار قزوین با اشاره به صادرات محصولات دانش‌بنیان در کشور گفت: ورود در این عرصه می‌تواند آهنگ رشد و پیشرفت در کشور را تسریع بخشد لذا نیاز است در تجاری‌سازی این محصولات گام‌های بلندتری برداشته شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، مراسم رونمایی از سیستم راکتور هوشمند خورشیدی تولید برق و تبدیل بخار به گرمایش در کشور که توسط بانوی ایرانی «سید رقیه جلالی» از مخترعان و مبتکران دوست دار طبیعت و محیط‌زیست راه‌اندازی شده است، با حضور استاندار قزوین، نمایندگان مردم قزوین و آبیک در مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی در پارک علم و فن‌آوری امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد. 

فریدون همتی استاندار قزوین ر این مراسم با بیان اینکه شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور شتاب خوبی گرفته است، اظهار کرد: وجود 141 شرکت مصوب و 31 شرکت دانش‌بنیان در استان قزوین آینده مطلوبی را برای استان قزوین نوید می‌دهد. 

وی افزود: در حال حاضر 3 هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد که بی‌شک تحولات در عرصه تکنولوژی و فن‌آوری را در آینده نزدیک برای کشور رقم خواهند زد. 

همتی با اشاره به صادرات محصولات دانش‌بنیان در کشور تصریح کرد: ورود در این عرصه می‌تواند آهنگ رشد و پیشرفت در کشور را تسریع بخشد لذا نیاز است در تجاری‌سازی این محصولات گام‌های بلندتری برداشته شود.

این مسئول ادامه داد: باید ارتباط میان شرکت‌های دانش‌بنیان با بخش صنعت بیشتر شده و این دو در هم گره‌زده شوند تا در قالب برنامه‌ای منظم و مدون و مکمل شدن این دو تولیدات این شرکت‌ها از ایده به مرحله تجاری‌سازی راه یابد. 

استاندار قزوین اضافه کرد: امروز شاهد بازگشت بیش از 500 نخبه ایرانی از خارج از کشور به داخل ایران هستیم که با وجود دارا بودن امکانات بسیار در خارج از کشور تصمیم گرفته‌اند علم و دانش خود را در داخل و برای خدمت به مردم خود به کار گیرند. 

وی تأکید کرد: اختراع و درخشیدن و فرزانگی به همت و تلاش افراد وابسته است و در این میان مسئله‌ای به نام زن و یا مرد بودن طرفین مطرح نیست. 

همتی اعلام کرد: رونمایی از سیستم راکتور هوشمند خورشیدی تولید برق و تبدیل بخار به گرمایش در کشور در استان قزوین اقدامی بزرگ است که توسط مهندس رقیه جلالی  تکمیل‌شده لذا حمایت از این طرح سبب گرایش بیشتر به استفاده از انرژی‌های نو در کشور خواهد شد.

این مسئول با اشاره به لزوم توجه بیشتر به انرژی خورشیدی در کشور گفت: در پروژه ساخت راکتور خورشیدی تحول خوبی را  در عرصه استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر شاهد هستیم از این رو باید سرمایه‌ها را به این سمت هدایت کرده و به تولید انبوه این محصول که در راستای حفظ محیط‌زیست و از فعالیت‌های سبز قرار دارد کمک کنیم. 

به گزارش ایسنا در پایان این مراسم از سیستم راکتور هوشمند خورشیدی تولید برق و تبدیل بخار به گرمایش رونمایی شد. این ژنراتور هوشمند با ذخیره بلندمدت بخار خود می‌تواند در تابستان اشعه خورشید و بخار ۳۰۰ درجه را ذخیره کند و در زمستان برای گرمایش محیط‌هایی مانند گلخانه‌ها، ادارات، مجتمع‌های رفاهی و مسکونی مورد استفاده قرار دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: