• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-3197-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان:

بیش از 2000 هکتار از اراضی تاکستان به سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون؛ بیش از 2 هزار و 380 هکتار از اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان به زیرپوشش سامانه‌های نوین آبیاری رفته است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین مجید رحمانی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون؛ بیش از 2 هزار و 380 هکتار از اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان به زیرپوشش سامانه‌های نوین آبیاری رفته است.

همچنین در مساحتی بالغ‌بر 6 هزار هکتار از باغات این شهرستان نیز پرونده متقاضیان تشکیل و تکمیل‌شده و تمام عملیات مطالعه، نقشه‌برداری و طراحی آنان به اتمام رسیده و با ابلاغ اعتبارات با مشارکت باغداران عملیات اجرای سیستم آبیاری نوین در این باغات آغاز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری به‌منظور جلوگیری از اتلاف آب کشاورزی و حمایت از کشاورزان و باغداران و در راستای عبور از باغداری سنتی به باغداری مدرن؛ جهت اجرای سامانه‌های آبیاری نوین بیش از 112 میلیارد و 450 میلیون و 700 هزار ریال یارانه دولتی به مجریان این سامانه‌ها پرداخت‌شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در سال جاری بیش از هزار و 620 متر لوله‌گذاری جهت انتقال آب در پروژه‌های عمومی و تجمیع در این شهرستان اجرا شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: