• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-2394-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

معلمان گران‌قیمت‌ترین سرمایه‌های معنوی هستند

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی اجتماعی دانشجومعلمان کشور گفت: معلمان گران‌قیمت‌ترین سرمایه‌های معنوی ملت ما هستند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی اجتماعی دانشجومعلمان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور در بخش خواهران که در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: خوشحال هستیم که استان قزوین میزبان فعالان و معلمان عرصه معنوی، فرهنگی، هنری و اجتماعی شده است و حضور همه مهمانان گران‌قدر را خیرمقدم عرض می‌کنیم.

وی در ادامه به چند اصل از هدف آفرینش نظام هستی اشاره و تصریح کرد: خداوند همه عالم هستی را برای انسان خلق کرده و انسان را نیز برای عبادت آفریده است و توجه داشته باشیم که عبادت تنها نمازخواندن نیست.

امام‌جمعه قزوین با تأکید بر اینکه خداوند اصرار دارد که فقط خدای یگانه را عبادت کنید، خاطرنشان کرد: همه‌کسانی که در این عالم هستی زندگی می‌کنند مشغول عبادت هستند اما برخی خدای یگانه را عبادت می‌کنند و برخی دیگر شیطان را ولی و سرپرست خود در نظر می‌گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: اگر بشر تلقی‌های اشتباه خود را از عبادت کنار بگذارد و به درک درستی از عبادت و بندگی دست پیدا کند، همه آرزوهای متعالی خود را در آن می‌یابد.

وی رسیدن به تقوا را هدف اصلی عبادت دانست و عنوان کرد: خداوند اصرار دارد که هدف اصلی عبادت، رسیدن انسان به جایگاه عظیم و والای تقوای الهی است و «عقل دانا» و «اراده توانا» ره‌آوردهای تقوا محسوب می‌شوند و همه اهل بشر آرزوی برخورداری از این سرمایه‌های عظیم را دارند.

آیت‌الله عابدینی بابیان اینکه برخورداری از تقوا انسان را صاحب قدرتِ تشخیص می‌کند، افزود: این برداشت اشتباه است که از تقوا، تفسیر به ترس می‌شود و به‌ندرت آیاتی داریم که تقوا با ترجمه ترس جور درمی‌آید.

امام‌جمعه قزوین اضافه کرد: اهل تقوا صاحب بصیرتی هستند که شیطان قدرت نفوذ در آن‌ها را ندارد و این بخش مربوط به دانایی عقل است.

وی به حدیثی از رسول گرامی اسلام در خصوص «توانایی اراده» اشاره و ادامه داد: پیغمبر (ص) فرمود هر کس اهل تقوا باشد، از اراده قوی برخوردار می‌شود و صاحب تدبیر و درایت می‌گردد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در ادامه کرامت را مادر همه فضایل اخلاقی برشمرد و اذعان کرد: کرامت ریشه همه خوبی‌هاست که از تقوا برمی‌آید.

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه معلمان بالاترین و گران‌قیمت‌ترین سرمایه‌های معنوی ملت ما هستند، ابراز کرد: خداوند خود را معلم معرفی کرده است و به رسول گرامی اسلام (ص) تأکید می‌کند، به تو چیزهایی آموختم که تو به‌تنهایی نمی‌توانستی آن‌ها را فرابگیری.

وی اظهار کرد: خداوند پیغمبر (ص) را نیز معلم معرفی کرده و تأکید می‌کند، پیغمبر (ص) به شما علومی را آموزش می‌دهد که اگر از ایشان فرانگیرید، شما آن‌کسانی نیستید که به آن علوم دست پیدا کنید.

امام‌جمعه قزوین در پایان رابطه بین دین و خِرَد را این‌گونه تعریف کرد که هرکسی از خِرَد بیشتری برخوردار باشد، احساس نیاز بیشتری به دین و آئین ابراهیمی (ص) می‌کند.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم و با حضور آیت‌الله عابدینی از نفرات برتر این جشنواره تقدیر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: