• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3094-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پایان آئین انتخاب کتاب سال استان قزوین/ کتاب ضربان زندگی انتشارات جهاد دانشگاهی شایسته تقدیر شناخته شد

در آیین اختتامیه انتخاب کتاب سال، ۸ عنوان کتاب برتر سال استان قزوین در حوزه‌های مختلف معرفی شدند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، ۸ کتاب سال استان قزوین که توانستند در حوزه‌های هشت‌گانه عنوان برگزیده را کسب کنند در آیین اختتامیه نخستین دوره انتخاب کتاب سال معرفی شدند.

در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، کتاب «کابوس ماهان» اثر مجید شفیعی که توسط انتشارات کانون پرورش فکری به چاپ رسیده عنوان برگزیده را کسب کرد.

کتاب «تاریخ نقاشی قزوین» نیز که به قلم حسن یوسفی نوشته‌شده و با همت انتشارات سوره مهر چاپ‌شده توانست عنوان نخست را از آن خود کند.

در حوزه کتب تاریخی، کتاب «قزوین در انقلاب مشروطیت» به قلم مهدی پورمحمدی و انتشار شده توسط نشر نارمک برگزیده شد.

کتاب «چارچوب مرجع آموزش فارسی به غیرفارسی‌زبانان» نیز که توسط خانم‌ها میردهقان، منتظری راد و باقری و امیررضا وکیلی فرد نوشته‌شده و توسط انتشارات خاموش به چاپ رسیده بود در بخش زبان‌شناسی عنوان برگزیده را به دست آورد.

کتاب «حکمت ابوالحسن و شرحی بر خطبه نهج‌البلاغه» که توسط انتشارات سایه‌گستر و به قلم عبدالرضا بندرچی چاپ‌شده نیز توانست عنوان نخست را از آن خود کند.

مهدی مردانی از شاعران برجسته استان نیز توانست در بخش شعر بزرگسال با «پایین پای ابیات» که توسط انتشارات جمهوری به چاپ رسیده برگزیده شود.

کتاب «آن‌ها که ما نیستیم» به نویسندگی سید محمد حسینی و با نشر انتشارات ثالث عنوان برگزیده بخش داستان بزرگسال را برای خود کرد.

اما در بخش هنر نیز کتاب «بررسی و تحلیل موسیقی کلاسیک قزوین» برگزیده شد این کتاب با همت سید حسین میثمی و انتشارات سوره مهر منتشرشده است.

همچنین 11 عنوان کتاب نیز شایسته تقدیر شناخته شدند که در حوزه نسخ خطی، کتاب «فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه امام صادق (ع) قزوین» اثر محمد کریم باریک‌بین، در حوزه داستان اثر منوچهر رضایی توسط انتشارات سریر با عنوان «روبیک و 2 روزی که گذشت»، در حوزه زبانشناسی کتاب «ضربان زندگی» تألیف گروه مؤلفان توسط انتشارات جهاد دانشگاهی، در حوزه شعر بزرگسال سروده اسماعیل سکاک با عنوان«رهنورد آسمان» و «این خیابان‌ها هنوز خواب گنجشک می‌بینند» اثر ابراهیم صدری توسط انتشارات سوره مهر و در حوزه نقد ادبی کتاب «گنگ گویا» اثر علی‌اصغر ارجی و ایرج شهبازی توسط انتشارات علم به‌عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

همچنین در حوزه ترجمه ادبیات داستانی کتاب «دختری در قطار» ترجمه علی قانع توسط انتشارات کوله‌پشتی، در حوزه تاریخ کتاب «باقر خان سعدالسلطنه حاکم قزوین در عصر ناصری» اثر مهدی پورمحمدی توسط انتشارات سخن، در حوزه علوم اجتماعی کتاب‌های «یادگیری نظریه‌پردازی» ترجمه نعمت‌الله عاملی توسط پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و اجتماعی و کتاب «شبیه‌سازی در دیدگاه‌های دینی و اندیشه‌های حقوقی» اثر محدثه معینی فرد توسط انتشارات میزان و دانشگاه امام صادق و در حوزه شعر کودک و نوجوان کتاب «بابام یک قهرمانه» اثر داوود جمشیدی توسط انتشارات پروانه سفید شایسته تقدیر معرفی شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: