• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4391-5
  • خبرنگار : 59014
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

نگاه مدیران واحدهای تولیدی باید نگاه صادرات محور باشد/ رشد 40 درصدی صادرات در قزوین

معاون اقتصادی استاندار بیان داشت: ترویج نگاه صادراتی در استان بسیار مهم است و باید سعی کرد در ذهن همه مدیران واحدهای تولیدی تفکر و نگاه صادرات محور شکل بگیرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی استانداری، «منوچهر حبیبی» شب گذشته در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور مسؤولان استانی در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: حضور افراد متخصص موجب پیشرفت تولید می‌شود اما تولید بدون صادرات قطع به یقین ناپایدار است.

وی گفت: اگر اقتصاد را فقط صادرات تعریف کنیم، گزافه نگفته‌ایم زیرا صادرات مفاهیم مختلفی را در خود نهفته است.

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین اضافه کرد: آنچه در مفهوم صادرات نهفته است شامل تولید، دانش و تکنولوژی بالا، تحرک، پویایی و اشتغال مناسب، دیپلماسی اقتصادی، سیاسی، اجتماعی است.

حبیبی افزود: بحث صادرات موضوعی بسیار مهمی است و امیدواریم بتوانیم پیشرفت‌های چشمگیری در استان در حوزه صادرات داشته باشیم.

این مسؤول عنوان کرد: صادرات، بخش خصوصی توانمند و حمایت مدیران دستگاه‌های دولتی را می‌طلبد و روند صادرات رو به پیشرفت شتابان هر جامه‌ای بحث بخش خصوصی است که باید با یک نگاه عمیق و مورد حمایت دولت همراه باشد.

 معاون امور اقتصادی استاندار قزوین تصریح کرد: باید تفکر بخش خصوصی را جایگزین بخش دولتی کنیم و تا زمانی که این‌گونه نباشد، شاید نتوانیم پیشرفت سریع در امر اقتصاد داشته باشیم.

حبیبی ادامه داد: صادرات در تمام ابعاد و زمینه‌ها باید از حالت تک‌محصولی خارج شود چراکه تک محصولی بودن صادرات یکی از عوامل عدم پیشرفت در اقتصاد است.

وی مطرح کرد: طی پنج ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال 95، در بخش صادرات رشد 40 درصدی داشته‌ایم و بنا به گزارش گمرک استان قزوین، انبارهای گمرک از تولیدات استانی انباشته است.

 معاون امور اقتصادی استاندار قزوین خاطر نشان کرد: 70 درصد تولیدات استان در بخش صنعت است و با وجود رشد 50 درصدی در حوزه کشاورزی، باید نگاه ویژه‌ای به این بخش داشته باشیم.

حبیبی اضافه کرد: برای رسیدن به هدف مورد نظر در بحث اقتصاد مقاومتی باید بخش‌های کشاورزی و‌ گردشگری مورد توجه قرار گیرد و نگاه مدیران به ویژه متولیان حوزه تولید، نگاه صادراتی باشد.

این مسؤول مطرح کرد: راه‌اندازی پایانه صادراتی برای استان قزوین یک ضرورت است و سه دستگاه جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی و صنعت و معدن باید تکلیف پایانه صادراتی استان را مشخص کرده و فکر جدی در این زمینه داشته باشند و در هر جلسه ستاد مقاومتی باید گزارشی از پیشرفت کار ارائه دهند.

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین تشریح کرد: راه‌اندازی اتحادیه صادراتی کمک می‌کند تا بحث صادرات را ارتقا داده و در این مسیر نباید از تبلیغات غافل شویم.

حبیبی با اشاره به کارت سبز صادرکنندگان گفت: فرم‌هایی برای صادرکنندگان و تولیدکنندگان به‌نام و کالاهای تولیدی آن‌ها برای ارتباط با مسؤولان طراحی شده است و تا یک ماه آینده در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: