• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4491-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قزوین جزو استان‌های برتر جذب سرمایه‌گذاری در کشور

مشاور استاندار و مدیرکل سرمایه‌گذاری برنامه اولویت‌های استان در حوزه جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری در سال 96 را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
بهنام ملکی مشاور استاندار قزوین اظهار کرد: برنامه اولویت‌های استان در حوزه جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری در سال 96 بر پایه برقراری ارتباط بین علم و عمل، گسترش و حمایت از تولیدات دانش بنیان، نوآور، محافظ محیط‌زیست و راهبردی، نوسازی و انتقال تکنولوژی، اصلاح ژنتیک دامی و گیاهی است.

وی ادامه داد: افزایش قدرت خرید، توسعه بازار و رشد صادرات مدرن، ایجاد 20 هزار شغل جدید با توسعه سرمایه‌گذاری هدفمند داخلی و خارجی، تکمیل زنجیره تولید توزیع و پخش، ارتقا بهره‌وری نیروی انسانی، منابع آب، گاز، برق، تسهیلات بانکی مشارکت و تأمین مالی توسط نهادهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری غیر بانکی از دیگر اولویت‌های استان به شمار می‌رود.

مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری قزوین اضافه کرد: همچنین برای راه‌اندازی انرژی‌های پاک بادی و خورشیدی، توسعه باغات و کشت‌های کم آب بر نظیر پسته بادام انگور و زعفران، بیابان‌زدایی بوته کاری و مقابله با پیشروی خاک‌های شور، رعایت اهداف آمایش سرزمین، افزایش 50 هزار هکتاری آبیاری نوین کشاورزی و راه‌اندازی یک هزار واحد تولیدی که روند ایجاد و فعال‌سازی آن‌ها راکد مانده برنامه‌ریزی‌شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: