• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4591-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی قزوین:

2 میلیون قطعه بچه ماهی در استخرهای پرورش ماهی استان رهاسازی شد

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: دو میلیون و 891 هزار قطعه انواع بچه ماهیان سردابی، گرمابی و خاویاری در استخرهای پرورش ماهی استان رهاسازی شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ایرج رحمانی پیش‌بینی کرد: از این میزان بچه ماهی رهاسازی شده در منابع آبی مستعد پرورش ماهی استان؛ حدود 2 هزار و 300 تُن ماهی تولید شود.

وی اظهار کرد: افزایش جمعیت کنونی کشور موجب افزایش نیاز به پروتئین بیشتر شده که منابع طبیعی موجود جوابگوی تأمین آن نیست بنابراین پرورش و تولید ماهی در منابع آبی مستعد نقش بسزایی در توسعه پایدار دارد.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر پرورش ماهی در اکثر کشورهای جهان متداول و درحال‌توسعه انجام می‌شود و در آب‌های داخلی ایران نیز امکانات وسیعی درزمینهٔ تکثیر و پرورش آبزیان با توجه به شرایط حاکم بر منطقه به وجود آمده است.

وی اضافه کرد: پتانسیل مستعد و موجود در استان نیز سبب شده تا انواع ماهی، قزل‌آلا، تک‌گونه کپور، خاویاری و ماهیان زینتی در منابع آبی چشمه، چاه و قنوات پرورش یابد.

به گفتهٔ رحمانی؛ در راستای توسعه فرهنگ مصرف ماهی در سبد غذایی نیز؛ این مدیریت اقدام به نظارت بر خودروهای حمل بهداشتی و صدور مجوز مراکز فروش ماهی در اطراف استان نموده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: