• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3394-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

آغاز طرح مطالعات و مرمت گراند هتل قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین اعلام کرد: مطالعات گراند هتل توسط شرکت سمگا آغازشده است و این شرکت از اواخر مهرماه شروع به کار خواهد کرد.

محمدعلی حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: گراند هتل نخستین هتل به سبک جدید در کشور است که اواخر دوره قاجار احداث شده و مورد بهره‌برداری قرارگرفته است.

وی ادامه داد: این بنای تاریخی بر روی بنایی که در آغاز چاپارخانه صفویان بوده احداث‌شده است که طبقه زیرین را حفظ کردند و دوطبقه روی آن با استفاده از مصالح چوب افزودند و به‌عنوان گراند هتل استفاده‌ می‌شده است و بعدها در قسمت شمالی مجموعه اتاق‌هایی را نیز افزودند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین با اشاره به اینکه خریداری این مجموعه اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 انجام‌شده است، افزود: از سال 93 گراند هتل را در چارچوب طرح‌های صندوق حفظ قرار دادیم که با توجه به محدودیت منابع مالی به بخش خصوصی واگذار گردید و همین موضوع موجب شد که مقداری از این روند برای انتخاب سرمایه‌گذار به‌کندی پیش رود چون سرمایه‌گذاری زیادی نیاز است.

وی اعلام کرد: برای مرمت بخش نخست این مجموعه حدود 11 میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است ولی تصور می‌کنیم تا 15 میلیارد تومان نیاز به سرمایه‌گذاری داشته باشد.

حضرتی خاطرنشان کرد: مراحل واگذاری طی و شرکت سمگا برنده مزایده شده است و در حال حاضر مطالعات طرح مرمت را انجام می‌دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین یادآور شد: مطالعات گراند هتل توسط شرکت سمگا یا همان شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی ایران که وابسته به بانک گردشگری است آغازشده و این شرکت کار خود را از اواخر مهرماه آغاز می‌کند و مرمت این اثر تاریخی یک سال و نیم بعد از شروع کار قابل بهره‌برداری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: