• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-5990-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کشف بیش از ۲۳۰۰ فقره سرقت در استان

رئیس پلیس آگاهی استان از کشف ۲ هزار و ۳۴۲ فقره سرقت و دستگیری هزار و ۵۵۸ سارق و خریدار اموال مسروقه در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آرش مرادی رئیس پلیس آگاهی استان در نشست مطبوعاتی که صبح امروز در سالن اجتماعات پلیس آگاهی برگزار شد، اظهار کرد: رسانه‌ها تاکنون نقش موثری در پیشگیری و بسترسازی جامعه به سمت کاهش وقوع جرائم داشته‌اند که نیروی انتظامی نیز نیازمند به این تعامل است.

وی افزود: گاهی رسانه‌ها به جهت فضای رقابتی که دارند به سرعت به اعلام بعضی اخبار می‌پردازند و این در حالی است که چارچوب‌هایی در راستای عملکرد نیروی انتظامی وجود دارد مبنی بر اینکه اعلام بعضی از خبرها باید پس از تشخیص کارشناسان صورت گیرد.

مرادی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اعلام بعضی خبرها سبب تزریق احساس ناامنی در جامعه و تحریک مجرمان سودجو خواهد شد بنابراین لازم است تا اعلام خبرها زیر نظر معاونت اجتماعی صورت گیرد.

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به اینکه قزوین یکی از مهاجرپذیرترین استان‌های کشور است،گفت: درصدی از جرائم مرتبط با مجرمان رهگذر است.

وی یادآور شد: استان قزوین یکی از کم جرم‌ترین استان‌های کشور است که در این راستا اصحاب رسانه نقش موثری را داشته‌اند.

دستگیری ۲۵ باند سرقت در ۵ ماههٔ نخست سال

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: در ۵ ماههٔ نخست سال ۲۵ باند سرقت متلاشی و دستگیر شدند که هر یک از این باندها بین ۳ تا ۹ عضو داشته‌اند.

مرادی ادامه ‌داد: در حوزهٔ مبارزه با قاچاق کالاهای باارزش ریالی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان ۱۳ مورد کشف در ۵ ماهه نخست صورت گرفت که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۳ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون ۱۴ باند کلاه‌برداری و ۵ باند جعل اسناد و مدارک دولتی متلاشی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان تأکید کرد: از سال ۹۳ تا کنون شاهد کاهش وقوع سرعت در استان بوده‌ایم که امسال نیز نسبت به سال گذشته ۷ درصد کاهش داشتیم.

کاهش ۵۰ درصدی وقوع جرائم خشن

رئیس پلیس آگاهی استان از کاهش ۵۰ درصدی وقوع جرائم خشن در استان خبر داد و افزود: جرائم خشن از جمله جرائمی است که پلیس آگاهی به شدت با آن برخورد خواهد کرد.

وی اعلام کرد: از ابتدای سال تا پایان خردادماه ۱۲۵ میلیارد ریال ارزش کالای مسروقه بوده که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

مرادی ادامه داد: ۲۷ پرونده جرائم در حوزهٔ جرائم اقتصادی و زمین‌خواری رسیدگی شده که ارزش ریالی پرونده‌ها ۳۳۴ میلیارد ریال بوده است.

مرادی اعلام کرد: در زمینه قاچاق ۱۲ درصد افزایش در متهم مرد دستگیرشده و ۱۷۸ درصد افزایش در بانوان بوده است.

مردم کلاه‌برداری‌های تلفنی را جدی بگیرند

رئیس پلیس آگاهی استان اظهار کرد: کلاه‌برداری‌های تلفنی در سطح استان وجود دارد که کلاه‌بردار با تماس تلفنی مبنی بر تماس از طرف اپراتورهای تلفن همراه و یا رادیو جوان بر روی احساسات مردم کار کرده و به کلاه‌برداری آن‌ها می‌پردازند.

وی افزود: مردم در صورت برخورد با تماس‌های مشکوک به سرعت پلیس آگاهی را در حریان گذاشته و از دادن اطلاعات حساب خود به دیگران خودداری کنند.

رئیس پلیس آگاهی در پایان‌گفت: خوشبختانه نرخ جرم نسبت به جمعیت در سطح استان قزوین بسیار کم است و در سطح کشور نیز استان در حوزهٔ کشف جرائم خشن موفق بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: