• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2492-5
  • خبرنگار : 59013
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برای تعیین کیفیت خدمات به مردم نشان استاندارد داشته باشیم

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: ضروریست همانگونه که برای تعیین کیفیت محصولات از نشان استاندارد استفاده می‌کنیم و با خط کش‌های دقیقی این استاندارد را اندازه‌گیری می‌کنیم برای تعیین کیفیت خدمات به مردم نیز نشان استانداردی داشته باشیم.

 به گزارش ایسنا منطقه قزوین، داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود در جشنواره شهید رجایی که پیش از ظهر امروز به مناسبت تجلیل از دستگاه‌های اجرایی در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، با بیان اینکه سیستم مدیریتی باید نوآوری داشته باشد، اظهار کرد: مدیران یک مجموعه همچون مغز و قلب سازمان عمل می‌کنند و علاوه بر اینکه باید همچون مغز نوآوری داشته باشند باید همانند قلب به صورت مویرگی با اجزای سازمان در ارتباط باشند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات امروز که گریبان سازمان‌های ما را گرفته است عملکرد جزیره‌ای مدیران خوانده می‌شود افزود: ضروری است که کل مجموعه را یکپارچه دیده و از عملکرد جزیره‌ای دوری کنیم.

محمدی بیان کرد: باید فاصله بین کارمندان در یک سازمان و همچنین مابین سازمان‌ها آنقدر کم و تنگاتنگ باشد که در واقع هیچ شکاف و عملکرد جزیره‌ای را نتوان در آن پیدا کرد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ اظهار کرد: رسالت مدیران ما امروز سنگین‌تر از گذشته است چراکه امروز ما با محدودیت‌های مختلفی روبرو شدیم که بدون برنامه‌ریزی نمی‌توان از این محدودیت‌های مادی و فیزیکی عبور کرد.

وی گفت: با توجه به وضعیت فعلی اولویت‌بندی، زمان سنجی و نظارت می‌توانند بیشترین کمک را به ما در راستای رسیدن به اهداف سازمانی پیش‌بینی‌شده داشته باشد.

محمدی عنوان کرد: ضروریست همانگونه که برای تعیین کیفیت محصولات از نشان استاندارد استفاده می‌کنیم و با خط کش های دقیقی این استاندارد را اندازه‌گیری می‌کنیم برای تعیین کیفیت خدمات به مردم نیزنشان استانداردی داشته باشیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ اظهار کرد: مدت‌زمان تحویل و همچنین سرعت تحویل خدمت فاکتورهایی برای سنجش به شمار می‌رود و می‌تواند درصورتی‌که این خدمات در مدت‌زمان کم و سرعت‌بالا انجام شود افزایش ضریب بهره‌وری را در پی داشته باشد.

محمدی با بیان اینکه ضریب بهره‌وری ما با دنیا قابل مقایسه نیست اظهار کرد: نه تنها این ضریب با کشورهای پیشرفته دنیا قابل قیاس نیست بلکه حتی نتوانستیم هم پای کشورهای همجوار نیز پیش رفته و به عنوان یک نقطه ثقل یا اتکا قرارگیریم.

 وی در پایان گفت: نارضایتی ما از ادارات در سطح پایینی قرار دارد و اینطور نیست ادارات کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند اما این در حالی است که ضریب بهره‌وری با ید افزایش یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: