• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-4494-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی:

باید سرانه مطالعه در استان با فرهنگ‌سازی افزایش پیدا کند

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه مطالعه در سطح کشور و استان باید افزایش پیدا کند تا زیربنای هر چه بیشتر فرهیختگی و توانمندسازی دانش آموزان فراهم شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سالار قاسمی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین در جلسه مشترک روسای آموزش‌وپرورش که در ادارهٔ آموزش‌وپرورش شهرستان تاکستان برگزار شد با اشاره بر فرهنگ‌سازی غنی در سطح استان اظهار کرد: بایستی دغدغه اول مسئولان در شهرستان موضوع فرهنگ و ترویج آن در بین اقشار مردم باشد.

وی ادامه داد: با فراهم کردن امکانات اولیه امر فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در بین آحاد مردم نهادینه و فراگیر می‌شود.

بهمن طاهرخانی رئیس مجمع نمایندگان استان در این جلسه با توجه به فرهنگ‌سازی و اشاعه آن اظهار کرد: فرهنگ‌سازی باید به‌سوی تعالی و ترقی واقعی پیش برود و وظیفه اصلی را آموزش‌وپرورش بر عهده دارد.

طاهرخانی گفت: سرانه مطالعه در سطح کشور و استان باید پیشرفت کند تا زیربنای هر چه بیشتر فرهیختگی و توانمندسازی دانش‌آموزان فراهم شود.

همچنین در این جلسه رضا رحمانی رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان تاکستان با اشاره بر مشکلات موجود گفت: کمبود اعتبارات در جهت نوسازی و عمرانی، نبود مدارس در مسکن مهر شهرستان و فرسودگی تجهیزات در برخی از مدارس از موانع و مشکلات اصلی این اداره است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: