• شنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-3192-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرونده هفت‌سنگان در دستور کار قوه قضائیه:

محسنی اژه‌ای: با روشن شدن اتهام براساس مستندات و دلائل، اقدامات لازم را انجام می‌دهیم

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به پرونده هفت‌سنگان در قزوین ادامه داد: ما بر اساس گزارشاتی که از طریق سازمان‌های نظارتی و مدعی العموم می‌رسد و همچنین زمانی که اتهام براساس مستندات و دلائل برای دادستان روشن شد، اقدامات لازم را انجام می دهیم و در این رابطه فرقی بین استان‌ها وجود نداشته و خط قرمزی در این حوزه نداریم.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه در گفتگو با خبرگزاری ایسنا منطقه قزوین، با اشاره به اقدامات لازم برای کاهش اطاله دادرسی در قوه قضائیه اظهار کرد: سیاست قضا زدایی و جرم زدایی از سیاست‌های ابلاغی قوه قضائیه است و امیدواریم مجلس شورای اسلامی و قوه مجریه نیز در این امر کمک کنند.

وی افزود: لازم نیست همه مسائل جرم تلقی و در حقیقت بر اساس آن مجازات تعیین شود و این یک سیاست کلی است که ابلاغ شده و مجلس و دولت برای اجرای آن به قوه قضائیه کمک می‌کنند.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه فراهم کردن بستر کار نیز باید در دستور کار قرار بگیرد، عنوان کرد: وقتی حجم کار بیش از اندازه نیروی انسانی، بودجه و امکانات باشد طبیعتاً کار به صورت لازم و آن‌طور که شایسته است جلو نمی‌رود.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات لازم برای افزایش سرعت در کار در جهت تأمین منابع مالی و انسانی است که دولت و مجلس نیز در این زمینه می‌توانند کمک کنند.

سخنگوی قوه قضائیه تأکید کرد: یکی دیگر از راه‌حل‌های کوتاه شدن مدت زمان اطاله دادرسی، مسائل پیشگری از وقوع جرم است که قوه قضائیه در این زمینه تلاش می‌کند و مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه مجلس را پس از اصلاح ابلاغ کرده و لازم است حتما دولت در این زمینه کمک کند.

وی با اشاره به پرونده هفت‌سنگان در قزوین ادامه داد: ما بر اساس گزارشاتی که از طریق سازمان‌های نظارتی و مدعی العموم می‌رسد و همچنین زمانی که اتهام براساس مستندات و دلائل برای دادستان روشن شد، اقدامات لازم را انجام می دهیم و در این رابطه فرقی بین استان‌ها وجود نداشته و خط قرمزی در این حوزه نداریم.

معاون اول قوه قضائیه اظهار کرد: ملاک برای ما قانون و مستندات پرونده است و حتماً بر این اساس اقدام خواهیم کرد.

وی در پایان یادآور شد: رئیس کل دادگستری جدید استان یک نیروی با سابقه و با تجربه هستند و هر اقدامی که برای یک پرونده لازم است انجام خواهند داد و نسبت به موضوعات اهتمام لازم را خواهند داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: