• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-1492-5
  • خبرنگار : 59014
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تاکید کرد:

نشاط اجتماعی جامعه در گرو توجه به ورزش بانوان

استاندار قزوین گفت: نشاط اجتماعی جامعه در گرو توجه به ورزش بانوان است و در این راستا ورزش بانوان در نخستین گام به حفظ و ارتقای سلامت این قشر و جامعه منجر می شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در نشست مشترک معاون امور بانوان وزیر ورزش و جوانان با مسئولان ورزش بانوان استان‌ها و نایب رئیسان بانوان فدراسیون‌های ورزشی کشور در قزوین بیان داشت: طی سال‌های اخیر با وجود برخی محدودیت‌ها، حضور زنان کشورمان در رقابت‌های بین المللی پررنگ و افتخارآفرین بوده است.

وی با بیان اینکه ورزش بانوان در نخستین گام به حفظ و ارتقای سلامت این قشر و جامعه منجر می‌شود، اضافه کرد: باید در کنار ورزش قهرمانی به توسعه و تقویت ورزش همگانی نیز بپردازیم که این موضوع تحرک جسمی زنان شاغل و خانه دار را در پی دارد.

استاندار قزوین افزود: ورزش در جامعه بانوان اثری بالاتر از سلامت نیز با خود به دنبال دارد و آن غرور و حس افتخاری است که پس از کسب مقام و نشان توسط ورزشکاران زن در بین زنان و دختران این مرز و بوم ایجاد می‌شود.

زاهدی با بیان اینکه مشکلات روحی مانند افسردگی در بین زنان را می‌توان با ورزش از میان برداشت، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که غرور و نشاط ایجاد شده از حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی همچون میادین ورزشی به ارتقای سلامت جسمی و روحی در بین آنان کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه ورزش ابعاد مختلفی دارد و تنها به بعد سلامتی محدود نمی‌شود، افزود: امروز ورزش تنها یک مسأله فیزیکی نیست و به موضوعی اجتماعی و سیاسی تبدیل شده است، به گونه‌ای که افتخارات ورزشی در اقتدار و مطرح شدن نام کشورها تأثیر دارد.

گردهمایی نواب روسای فدراسیون‌ها و مسئولان امور بانوان ادارات کل ورزش و جوانان استان‌های کشور امروز پنجشنبه با حضور معاون امور بانوان وزیر ورزش و جوانان در قزوین در حال برگزاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: