• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-4390-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان تاکستان:

معلول کسی است که عاجز از خلق لحظه‌ها باشد

فرماندار شهرستان تاکستان گفت: انسان دارای دو بعد جسمانی و روحانی است، آنچه شخصیت وی را می‌سازد بعد روحانی اوست ازاین‌روی معلولین توانمند به ما ثابت کردند کسی معلول است که عاجز از خلق لحظه‌ها باشد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی قزوین، در آستانه‌ی روز جهانی معلولین صبح امروز اولین نشست مشترک مسئولان شهرستان تاکستان با اعضای کانون معلولین توانا، در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان تاکستان و با حضورسیاوش طاهرخانی فرماندار تاکستان، بهمن طاهرخانی رئیس مجمع نمایندگان استان، سید محمد موسوی بنیان‌گذار کانون معلولین توانا، رحمانی رئیس شورای شهر، رحمانی رئیس بهزیستی شهرستان و جمعی از معلولین توانمند و سرآمد شهرستان تاکستان برگزار شد.

سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن روز جهانی معلولین با اشاره به ارتقاء توانمندی فردی گفت: انسان دارای دو بعد جسمانی و روحانی است، آنچه شخصیت وی را می‌سازد بعد روحانی اوست ازاین‌روی معلولین توانمند به ما ثابت کردند کسی معلول است که عاجز از خلق لحظه‌ها باشد.

طاهرخانی در خصوص اشتغال‌زایی این قشر از جامعه خطاب به مسئولین شهرستان گفت: می‌توان با عنایت بر سه اصل برابری فرصت‌ها، حفظ کرامت انسانی و اشتغال پایدار به‌عنوان حقوق اجتماعی معلولین، در ایجاد فرصت‌های شغلی همسو با توانمندی معلولان، گام‌های مؤثر و ماندگار در حمایت از این قشر از جامعه برداشت.

بهمن طاهرخانی نماینده‌ی مردم شهرستان تاکستان نیز در این نشست با اشاره به توانمندی معلولان اظهار کرد: معلولیت نمی‌تواند برای معلولان ایجاد محدودیت نمایند، کما اینکه تفاوتی بین معلولان توانمند و انسان‌های معمولی نیست بنابراین مسئولان ضمن فراهم نمودن زمینه‌ی پرورش استعدادهای بالقوه‌ی معلولین می‌توانند از نگاه ترحم‌آمیز به معلولین پرهیز کنند.

در ادامه نشست نیز سید محمد موسوی رئیس هیئت‌مدیره‌ی کانون معلولین توانای کشور با اشاره به سخن شهید مرتضی مطهری که راه خدا از میان مردم می‌گذرد گفت: انسان رئیس ملک خویشتن است.

وی در پایان اظهار کرد: محدودیت تن عاملی نیست که آن را ناتوان و محدود بنامیم و هرچه محدودیت انسان بیشتر باشد انسان باارزش و پویاتر می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: