• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2093-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور:

50 درصد خاک‌های کشور دچار کمبود یک یا چند عنصر غذایی هستند

رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور گفت: بیش از 50 درصد خاک‌های کشور دچار کمبود یک یا چند عنصر غذایی هستند که باید راهکار مناسبی در این خصوص اندیشیده شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین کامبیز بازرگان در نشست هم‌اندیشی خاک که با حضور منوچهر گرجی، رئیس انجمن علوم خاک ایران، سعید سعادت مدیرکل محیط‌زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی، علی‌اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و معاونین و مدیران این سازمان و اساتید دانشگاه‌ها و محققین در مجموعه باغستان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین نیازهای جمعیتی هر کشور در سطح ملی؛ امنیت غذایی است که حل این مسئله تنها با استفاده مناسب و معقول از منابع تولید موجود امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: نگاه و رویکرد جامع‌نگر و سیستمی به مدیریت خاک کشور مهم‌ترین راهکار در این حوزه است.

رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور به اهمیت و ضرورت خاک و آب در کشور اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون 92 درصد تولید محصولات کشاورزی در ایران به‌صورت آبی و 8 درصد به‌صورت دیم کشت می‌شود که این موضوع نشان‌دهنده این است که کشاورزی ایران به‌شدت نیازمند تولید محصول با آب است که باید برنامه‌ریزی مناسب انجام شود تا دچار بحران آب نشویم.

وی تصریح کرد: در کشور 75 میلیون هکتار لایه سطحی خاک وجود دارد که از این میزان 57.5 میلیون هکتار شامل اراضی جنگل، مرتع و اراضی فاقد پتانسیل کشاورزی است و بقیه 18.5 میلیون هکتار اراضی قابل‌کشت و مستعد است.

بازرگان گفت: اگر بستر در خاک خوب نباشد و خاک حاصلخیزی نداشته باشیم آب مصرفی هدر می‌رود.

وی؛ افزایش جمعیت، کاهش سطح اراضی به‌واسطه تغییر کاربری اراضی، روند نزولی حاصلخیزی خاک (شور شدن، ورود نهاده‌های مختلف اعم از ضایعات فاضلاب و پساب‌های صنعتی و کودهای شیمیایی و آلی)، محدودیت منابع و رقابت بین بخشی، خلأ مدیریت جامع و نگرش سیستمی و فقدان قوانین جامع حفظ خاک و آب را از مهم‌ترین محدودیت‌های منابع خاک کشور برشمرد.

رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور خاطرنشان کرد: جلوگیری از تغییر کاربری اراضی دارای پتانسیل کشاورزی، تقویت مواد آلی خاک، توصیه مصرف علمی کودها و توجه به‌تناسب اراضی برای روش‌های مختلف آبیاری می‌تواند مهم‌ترین راهکار برای حفظ و صیانت از خاک باشد.

به گفتهٔ این محقق؛ بیش از 50 درصد خاک‌های کشور دچار کمبود یک یا چند عنصر غذایی هستند که باید راهکار مناسبی در این خصوص اندیشیده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: