• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2293-5
  • خبرنگار : 59002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در میزگرد رسانه‌ای ایسنا مطرح شد؛

نگاه سیاسی رسانه‌ها به دانشگاه بیش از نگاه علمی است

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: وقتی صحبت از ارتباط رسانه با دانشگاه میکنیم، رسانه ها بیش از نگاه علمی، به جنبه سیاسی دانشگاه توجه می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمد حسن ارداقیان مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان در نشست رسانه و دانشگاه که به میزبانی خبرگزاری ایسنا برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر اینکه یک مجموعه علمی است مجموعه‌ای خدمت‌رسان نیز محسوب می شود، از همین رو ارتباط خوبی به عنوان مجموعه خدمت‌رسان با رسانه‌ها داریم.

وی افزود: در حوزه دانشگاه متأسفانه ورود رسانه ورودی اثرگذار و متقابل نبوده و ما هم نتوانستیم امروز ارائه خوبی از آنچه در دانشگاه می گذرد به رسانه‌ها ارائه دهیم.

ارداقیان ادامه داد: امروز شرایط به گونه‌ای شده است هر وقت برای رسانه صحبت از تعامل و ارتباط با دانشگاه و دانشجو پیش می‌آید، در ذهن رسانه‌ها نگاه سیاسی و فرهنگی شکل می‌گیرد ولی همه ما کمتر به جنبه‌های علمی آن توجه می‌کنیم و این یک آسیب به شمار می‌آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود فعالیت سیاسی دانشجویان را نمایش پویایی و زنده بودن دانشگاه دانست و ادامه داد: دانشجو به عنوان افسر جنگ نرم باید در میدان حضور داشته باشد اما این موضوع نباید او را از وظیفه اصلی خود که تحصیل علم است غافل کند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه پزشکی قزوین اضافه کرد: رسانه‌ها از ظرفیت بالای هیأت علمی در دانشگاه غافل می‌شوند اما این در حالی است که این اعضا یک مرجع علمی بزرگ برای دانشگاه و جامعه محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه باید جامعه دانشگاهی و اساتید با اهمیت و نقشه رسانه بیش از پیش آشنا شوند، خاطر نشان کرد: برگزاری دوره‌های  تعامل با رسانه از جمله اقدامات دانشگاه علوم پزشکی برای  بیان نقش رسانه در جامعه بوده است.

این مسئول تصریح کرد: خبرنگاران باید به سمت دانش تخصصی حرکت کنند و تا ما شاهد حضور خبرنگاران تخصصی در دانشگاه و حتی در دیگر عرصه‌ها باشیم.

وی از راه اندازی رشته تخصصی خبرنگاری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد و گفت: آمادگی لازم برای تأسیس و راه‌اندازی این رشته در قزوین نیز وجود دارد.

ارداقیان اظهار کرد: رسانه‌ها می‌توانند برای حل معضلات اجتماعی به سراغ جامعه دانشگاهی، اساتید و اعضای هیئت علمی بروند و با استفاده از نظریات تخصصی این افراد، راهکارهای جدی و عملیاتی را برای حل معضلات اجتماعی ارائه دهند.

وی  افزود: ایجاد شورای روابط عمومی دانشگاه‌های استان قزوین می‌تواند گامی مثبت برای شکل‌گیری یک بستر تعاملی با اصحاب رسانه باشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: متأسفانه احساس می‌کنم جامعه دانشگاهی و دانشجویان ارتباط خوبی با رسانه‌ها ندارند و فضای مجازی باعث شده تا مطالعه رسانه‌ها مخصوصاً از نوع  مکتوب کم شود.

وی در پایان با بیان اینکه باید درب دانشگاه به روی اصحاب رسانه باز شود یادآور شد: کانون دانشجویی روابط عمومی با نام اختصاری «ردا » در دانشگاه علوم پزشکی قزوین تأسیس شده و می‌تواند گام مثبتی برای تعامل رسانه‌ها با جامعه دانشگاهی علوم پزشکی محسوب شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: