• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-1597-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین بر تسریع در اجرای طرح انتقال آب از سد طالقان تأکید کرد

استاندار قزوین گفت: با پیگیری مستمر و حل مشکلات مربوط به تملک اراضی و هماهنگی با استان قدس و نیز تأمین اعتبار برای تسریع در اجرای خط انتقال آب از سد طالقان اقدام می‌کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی به همراه علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، بهمن طاهرخانی و داود محمدی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از روند اجرای طرح انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان قزوین بازدید کردند و در جریان نحوه عملیات قرار گرفتند.

استاندار قزوین در این بازدید به خبرنگاران گفت: تأمین آب شرب شهرها و روستاهای استان به‌ویژه شهر قزوین و آبیک برای ما بسیار اهمیت زیادی دارد و از سال‌های گذشته با پیگیری‌هایی که صورت گرفت خوشبختانه موافقت لازم برای دریافت سهمیه آب استان انجام شد.

وی اضافه کرد: طرح انتقال آب از سد طالقان به استان امروز وارد فاز اجرایی شده و بخش خصوصی با کمک دولت این طرح مهم را عملیاتی کرده و نگرانی تأمین آب شرب شهرها و روستاها برطرف خواهد شد.

زاهدی یادآور شد: این پروژه بالغ‌بر ۶۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۱۳۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و ۵۰۰ میلیارد تومان با کمک دولت و به‌صورت BOT تأمین خواهد شد و با تکمیل آن آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا تأمین خواهد شد.

وی اضافه کرد: اراضی این منطقه متعلق به آستان قدس رضوی است و با تعامل و هماهنگی انجام‌شده درصدد حل برخی مشکلات آن هستیم تا سرعت کار بیشتر شود.

استاندار تصریح کرد: با اجرای این طرح مشکل آب شرب شهرستان آبیک هم برطرف شده و یکی از خواسته‌های به‌حق مردم این منطقه برآورده می‌شود.

زاهدی همچنین از محل احداث تصفیه‌خانه و اجرای خط انتقال آب سد طالقان به قزوین بازدید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: