• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-1697-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دادگستری شهرستان تاکستان:

ناآگاهی حقوقی مردم یکی از علل اطاله دادرسی است

رئیس دادگستری شهرستان تاکستان گفت: یکی از دلایل دیگر اطاله دادرسی عدم اطلاع برخی از مردم در خصوص مسائل حقوقی و همچنین درخواست رسیدگی مجدد به پرونده‌هایی است که رأی قطعی درباره آن‌ها صادرشده است که همین امر نیز مشکل دیگر دادگستری است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، امیرجعفر تقی پور اظهار کرد: موضوع کاهش اطاله دادرسی و کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها یکی از موضوعاتی بوده که در سال‌های اخیر به‌عنوان مطالبه رهبر معظم انقلاب از دستگاه قضایی، مطرح‌شده است.

وی ادامه داد: ازاین‌رو موضوع کاهش اطاله دادرسی، در دستور کار جدی مسئولان قوه قضاییه قرارگرفته است و تلاش می‌شود در این زمینه گام‌های اساسی برداریم.

رئیس دادگستری شهرستان تاکستان اضافه کرد: تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قضایی با حفظ کیفیت و دقت در کار، اولویت مهم دستگاه قضایی است.

تقی پور عنوان کرد: دغدغه‌ها و گلایه‌های مردم به‌حق بوده و اطاله دادرسی پرونده‌ها از مشکلات مهم دادگستری است.

وی خاطرنشان کرد: باید سعی کرد که تا جای امکان میزان ورودی پرونده‌های دادگستری‌ها را کاهش داد و به‌طور یقین قوه قضاییه به‌تنهایی قادر به کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری نخواهد بود.

رئیس دادگستری شهرستان تاکستان اظهار کرد: یکی از دلایل دیگر اطاله دادرسی عدم اطلاع برخی از مردم در خصوص مسائل حقوقی و همچنین درخواست رسیدگی مجدد به پرونده‌هایی است که رأی قطعی درباره آن‌ها صادرشده است که همین امر نیز مشکل دیگر دادگستری است.

وی تأکید کرد: تسریع در کارشناسی‌ها، استفاده از فرآیندهای الکترونیکی در دادرسی، افزایش تعداد قضات، جلوگیری از طرح مجدد پرونده‌ها و افزایش آگاهی‌های عمومی ازجمله راهکارهایی است که مسئولان قضایی استان‌ها برای کاهش اطاله دادرسی به آن توجه می‌کنند.

تقی پور توضیح داد: باوجود کمبود امکانات و نیروی انسانی موردنیاز، تلاش ویژه‌ای برای کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها صورت گرفته اما سعی می‌کنیم به نقطه مطلوبی که مدنظر دستگاه قضا و مطالبه رهبری است، برسیم.

وی یادآور شد: موضوع کاهش اطاله دادرسی بدون انجام اقدام درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قابل تحقق نیست ازاین‌رو انتظار می‌رود در حوزه اطلاع‌رسانی به مردم نیز دستگاه‌های مختلف ازجمله رسانه‌ها، دستگاه قضایی را یاری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: