• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2091-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

68 درصد تعهدات اشتغال استان محقق شد

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: با ایجاد ۱۳ هزار و ۷۵۵ شغل جدید بیش از ۶۸ درصد اشتغال تعهد شده استان محقق شده است و مدیران اجرایی با آماده‌باش کامل برای بقیه تعهدات باید اقدام کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی در جلسه کارگروه اشتغال اظهار کرد: در هدف‌گذاری ۲۰ هزارنفری اشتغال استان با گذشته ۹ ماه از سال توانسته‌ایم ۶۸ درصد تعهدات را محقق کنیم.

وی اضافه کرد: در سال جاری ۱۳ هزار و ۷۵۵ شغل جدید در استان ایجادشده که ۷۸۲۱ بیمه‌شده جدید است.

معاون اقتصادی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی، صنعت، بسیج سازندگی و صندوق کارآفرین امید بیشترین سهم اشتغال‌زایی را دارند و باید تا پایان سال باید به تعهدات خود عمل کنند تا از برنامه عقب نمانیم.

وی مطرح کرد: از فرمانداران انتظار داریم با راستی آزمایی اشتغال ایجادشده در شهرستان‌ها موضوع را با دقت بررسی کنند.

حبیبی افزود: در اشتغال فراگیر و روستایی و سایر بخش‌ها باید وقت بیشتری بگذاریم و بتوانیم سهم استان را جذب کنیم.

این مسئول ادامه داد: سهمیه استان از اشتغال فراگیر مبلغ ۲۶۹ میلیارد تومان است که امروز ۵۰ درصد آن ابلاغ‌شده است و در این راستا باید ۹ هزار شغل ایجاد شود.

وی تصریح کرد: تسهیلات این بخش با سود ۵ تا ۶ درصد به شرکت‌های دانش‌بنیان و مناطق محروم پرداخت می‌شود و با ایجاد بستر مناسب برای این کار باید از این فرصت به‌خوبی استفاده کنیم.

معاون اقتصادی استانداری قزوین اضافه کرد: در اشتغال فراگیر در رشته‌های گردشگری، صنایع‌دستی، فرش، زیتون، شیرینی سنتی، این تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی گفت: در حوزه اشتغال روستایی ۱۳۳ میلیارد تومان سهم استان قزوین پیش‌بینی‌شده و درمجموع ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی و فراگیر در استان پرداخت خواهد شد.

حبیبی یادآور شد: همه مدیران اجرایی باید در آماده‌باش کامل باشند و تا پایان سال با تلاش شبانه‌روزی به تعهدات خود عمل کنند و با تقسیم‌کار در مسیر حل مشکل بیکاری گام بردارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: