• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-1692-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

حفظ منافع ملی از راه خدمت به مردم محقق می‌شود

استاندار قزوین گفت: اصل دفاع از منافع ملی را همواره باید مدنظر داشته باشیم و این هدف جز از راه خدمت به مردم و تأمین رضایت عمومی محقق نمی‌شود..

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در مراسم جشن میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) که در جمع کارکنان استانداری در سخنانی اظهار کرد: پیامبر اسلام شخصیتی بود کهٔ تحول عظیم فرهنگی و اجتماعی در جامعه بشریت ایجاد کرد و حرکت ایشان برخلاف بسیاری از پیامبران پیشین یک حرکت منطقه‌ای و مقطعی نبود.

وی افزود: رحمه للعالمین از مهم‌ترین صفات پیامبر در قرآن است که این رحمت شامل همه خوبی‌ها و سعادت‌هایی است که نیاز همه انسان‌ها در همه زمان‌ها و مکان‌هاست و به شکل گسترده و دائمی از ناحیه پیامبر اسلام جاری و ساری است.

استاندار قزوین با اشاره به وضعیت فرهنگی و اجتماعی جزیره العرب در عصر جاهلیت ادامه داد: پیامبر در یک جامعه بدوی و ابتدایی با سطح فرهنگ بسیار نازل ظهور کرد و در این جامعه توانست شایستگی مقام نبوت و هدایت را کسب کند.

زاهدی تصریح کرد: تشکیل حکومت و ایجاد تمدن ناشی از مهاجرت اجباری پیامبر بود و این وجه مشترک نهضت ایشان با حرکت امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی و شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی بود.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به مسئولیت سنگین مدیران در نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: عملکرد مدیران نه‌تنها در جامعه امروز و فعلی که در آینده کشور نیز اثرگذار است لذا باید جایگاه و اهمیت کار و مسئولیت خود را به‌درستی درک کرده و بر اساس آن عمل کنیم.

وی افزود: در سطح جامعه و کشور هم مثل تیم‌های ورزشی که با استقلالی و پرسپولیسی مواجه هستیم، اصلاح‌طلب و اصولگرا داریم اما باید حواسمان باشد که هوای تیم ملی و منافع ملی را داشته باشیم.

زاهدی ادامه داد: اصل دفاع از منافع ملی را همواره باید مدنظر داشته باشیم و این هدف جز از راه خدمت به مردم و تأمین رضایت عمومی محقق نمی‌شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: پیشانی دولت، وزارت کشور است و نوع رفتار مدیران و کارکنان این مجموعه الگویی برای سایر دستگاه‌ها و سازمان‌هاست و مردم نیز بیشتر به عملکرد مدیران و کارکنان مجموعه وزارت کشور اعم از استانداری، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها بیش از سایرین توجه دارند.

وی یادآور شد: در همین راستا باید به‌گونه‌ای رفتار شود که مردم پشت درب مدیران در ادارات سرگردان نشوند بلکه مردم را باید ولی‌نعمت خود بدانیم و در جهت خدمت‌رسانی و افزایش رضایت‌مندی و امیدواری آن‌ها تلاش کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: