• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2291-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خبر داد:

سهم 250 میلیارد تومانی بخش کشاورزی قزوین از تسهیلات تولید و اشتغال روستایی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از محل تسهیلات تولید و اشتغال روستایی بیش از 250 میلیارد تومان تسهیلات با سود پائین به بخش کشاورزی تخصص داده‌شده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین علی‌اکبر متقی فرد در جلسه کارگروه اشتغال سازمان اظهار کرد: این تسهیلات از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی باهدف توسعه تولید و اشتغال در مناطق روستایی در نظر گرفته‌شده است.

به گفته وی سهم بخش کشاورزی از این میزان تسهیلات 45 درصد کل اعتبارات مصوب است که برای استان قزوین 250 میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: از این میزان تسهیلات مصوب 50 درصد از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی و 50 درصد نیز از محل اعتبارات و منابع بانک‌های عامل تأمین خواهد شد.

متقی فرد با اشاره به این اینکه بخش اعظمی از فعالیت در مناطق روستایی زیر به بخش کشاورزی اضافه کرد: با این طرح شرایط مناسبی برای اجرا و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام کشاورزی در مناطق روستایی فراهم خواهد شد.

وی تشریح کرد: کلیه واحدهای تولیدی کشاورزی در رسته‌های کشت گلخانه‌ای، گیاهان دارویی، آبزی‌پروری، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و خدمات بازرگانی، خدمات فنی و مشاوره‌های مرتبط با بخش کشاورزی، دام‌پروری محصولات مربوط (تولید شیر و گوشت و ...)، خدمات توسعه کسب‌وکارهای تعاونی کشاورزی (کشت و صنعت‌ها و ...)، خدمات مدرن سازی کشاورزی (مکانیزاسیون) و تأمین نهاده‌ها و توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان، خدمات و کسب‌وکارهای دامپزشکی، خدمات کسب‌وکارهای عشایری می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: با تلاش مضاعف و برنامه‌ریزی مناسب می‌بایستی از فرصت ایجادشده برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و فعال‌سازی واحدهای تولید بخش کشاورزی استفاده کرد.

متقی فرد بر اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع به واحدهای تولیدی در مناطق روستایی برای بهره‌مندی از این تسهیلات تأکید کرد و افزود: اگر بتوان با جذب این اعتبارات اشتغال واقعی ایجاد کرد، توانسته‌ایم در راستای تحقق اهداف توسعه اقتصادی کشور حرکت کنیم.

وی تأکید کرد: بخش کشاورزی به‌عنوان یکی از منابع تولید کشور می‌تواند در جهت تولید و اشتغال گام بردارد.

معاون برنامه‌ریزی اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم در این جلسه با تشریح شرایط پرداخت تسهیلات به مشمولین این طرح گفت: تأمین مالی پروژه‌های اشتغال‌زای روستایی و عشایری با رویکرد تمرکز بر تأمین مالی زنجیره عرضه و ارزش به‌جای فعالیت‌های مستقل و جزیره‌ای در راستای توسعه و تکمیل زنجیره‌های ارزش بخش کشاورزی است.

حمیدرضا تبسمی افزود: حدود 45 درصد کل تسهیلات موجود در اجرای قانون این طرح به‌طور متوسط در طرح‌های بخش کشاورزی در راستای ساختار تولید و توسعه فناوری‌های تولید در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: سهم در نظر گرفته‌شده از منابع این طرح برای بخش کشاورزی، صرفاً به رسته فعالیت‌های اشتغال‌زای بخش کشاورزی که دارای نرخ بازده داخلی قابل قبولی بوده و کاربری بالایی دارند تخصیص داده می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: