• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3794-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست خبرگزاری ایرنا در قزوین:

خبرگزاری ایسنا می‌تواند بهترین مرجع اخبار دانشجویی در کشور باشد

سرپرست خبرگزاری ایرنا در قزوین با بیان اینکه خبرگزاری ایسنا در ابتدا با رویکرد تخصصی دانشجویان فعالیت خود را آغاز کرد به‌تدریج شاخه‌های خود را در حوزه‌های عمومی گسترش داد، گفت: امروز خبرگزاری ایسنا می‌تواند بهترین مرجع اخبار دانشجویی، مشکلات صنفی، تشکل‌های دانشجویی و مسائل علمی باشد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، «علی حیدر شاه‌حسینی» سرپرست خبرگزاری ایرنا در قزوین، با حضور در خبرگزاری ایسنا ضمن تبریک سالگرد تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: فعالیت این خبرگزاری از 16 آذر 78 تاکنون در حوزه تخصصی دانشگاه و عرصه‌های علمی رویکرد مثبتی را داشته است.
 
وی افزود: این خبرگزاری که در ابتدا با رویکرد تخصصی دانشجویان فعالیت خود را آغاز کرد به‌تدریج شاخه‌های خود را در حوزه‌های عمومی گسترش داد، بااین‌حال امروز می‌تواند بهترین مرجع اخبار دانشجویی، مشکلات صنفی، تشکل‌های دانشجویی و مسائل علمی باشد.

 شاه‌حسینی با بیان اینکه خبرنگاران و صاحبان رسانه باید در عرصه اطلاع‌رسانی کوشاتر باشند، گفت: ایجاد یک جریان سازی مفید نیاز به بررسی دیدگاه‌های علمی و کارشناسی شده دارد لذا ورود اصحاب رسانه باید رویکردی فنی و علمی به موضوعات مختلف موردنیاز جامعه باشد. 

 این فعال رسانه‌ای ادامه داد: به تنوع و تکثر مطبوعات احترام می‌گذارم اما مطبوعات به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی باید شاخصه‌هایی را در خود تقویت کنند که یکی از مهم‌ترین آن توجه به رویکرد تخصصی و علمی است. 

سرپرست خبرگزاری ایرنا در قزوین بیان کرد: خبرگزاری ایسنا در قزوین می‌تواند باحاکمیت رویکرد علمی و دانشگاهی بر فعالیت‌های خود به‌صورت تخصصی عرصه‌های موفقیت بیشتری را طی کند. 

رویکرد رسانه ها به موضوعات مختلف تخصصی باشد

مهدی گلدوزها معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی قزوین نیز در این دیدار اظهار کرد: یکی از ضعف‌های بزرگ رسانه‌ها تخصصی نبودن رویکرد آن‌ها است که باید تجدیدنظر نسبت به آن داشته باشند. 

وی اضافه کرد: متأسفانه در حال حاضر به مسائل مختلف نگاه سیاسی می‌شود در حال که نیاز مردم به بیان دغدغه‌ها و ارائه راهکارهایی برای رفع آن  به‌دوراز سیاست زدگی است. 

گلدوزها بیان کرد: خبرگزاری ایسنا تلاش دارد رویکرد تخصصی در حوزه دانشگاه و موضوعات مربوط به آن را مورد توجه قرار دهد لذا ورود به مقوله‌های مختلف یک ورود علمی و کارشناسی شده است.

معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی قزوین در پایان بر لزوم ارتباط رسانه‌ای بین رسانه‌های مختلف استان تأکید و همکاری و همگرایی را رمز موفقیت برشمرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: