• پنجشنبه ۲۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3593-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

دانشگاه باید محور کارهای پژوهشی قرار بگیرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما باید دانشگاه و علم را اصل و محور کارهای پژوهشی قرار دهیم تا با صنعت و جامعه ارتباط خوبی برقرار کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین
، علی آقامحمدی در مراسم گرامی‌داشت روز پژوهش که امروز در دانشگاه رجا قزوین برگزار شد، تصریح کرد: در گذشته برای اینکه علم تخصصی شود، اندیشمندان هر بخش از علم را  به قسمت‌های مختلفی تقسیم کردند.

وی افزود: برای مثال اگر علم در مورد انسان بود به قدری تخصصی و جزئی شد که حالا علم در حوزه چشم انسان و مسائل آن هم بسیار دقیق شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: تخصصي شدن و جزئی کردن وجوهات مختلف علم، باعث شد از اصل موضوع دور شویم.

وی افزود: امروز باید این فاصله را از بین ببریم، علوم بین رشته‌ای که امروز جریان پیدا  کردند می‌توانند این کار را انجام ‌دهند.

آقامحمدی یادآور شد: این که می‌گوییم پژوهش باید  شکل بگیرد به معنای جدا شدن اساتید رشته‌های مختلف نیست بلکه ابتدا باید موضوع  مشخص شود سپس با مشارکت کارها صورت بگیرد.

وی افزود: ما به مسائلی نگاه سطحی داریم اگر با نگاه ویژه مسائل را بررسی کنیم شاهد تحول در دانشگاه‌ها خواهیم بود.

عضو هیئت علمی موسسه آموزش عالی رجا تصریح کرد: ما باید پژوهش را در دانشگاه جدی بگیریم، این کار را نباید از دانشجو شروع کنیم بلکه باید از اساتید آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه شورای عالی فرهنگی در عصر جدید داشتن ۱۰ سواد را لازم می‌داند، خاطرنشان کرد: سواد رسانه، سیاسی، اجتماعی، هنری و  دیجیتال از جمله حوزه‌هایی است که باید اساتید و دانشجویان  حداقل‌های آن را بلد باشند.

آقامحمدی یادآور شد: همچنین ما باید در بخش پژوهش عمیق‌تر وارد شویم و نقشه پژوهشی طراحی شود که در مسائل پژوهشی همه رشته‌ها با مشارکت وارد شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: